آلت کوین چیست

معرفی ارائه کننده : zahra

1304, 2022

بیت تورنت چیست

ارز دیجیتال بیت تورنت چیست و چه آینده ای دارد؟ دیگر همه ما با شبکه تورنت آشنایی داریم. این سرویس اشتراک و رمز گذاری فایل اهمیت فوق العاده ای دارد. [...]

با پیشرفت روش های پرداخت الکترونیک در دهه اخیر، رمز ارز یا همان ارز دیجیتال در بین عموم مردم جایگاه پیدا کرده است امروزه رمز ارز ها دیگر محدود به بیت کوین، تتر و اتریوم نیست. صد ها ارز وجود دارد که داشتن یک شناخت اولیه از آنها برای تشخیص ارز های دیجیتال قوی و با اعتبار بالا نیاز است. در ادامه این مقاله به بررسی این  کوین که در اصطلاح “alt coin” نام دارند میپردازیم.

آلت کوین چیست و چرا باید آنها را بخریم؟

آلت کوین (Alt coin) به رمز ارز هایی گفته میشود که بعد از بیت کوین در بازار ارزهای دیجیتال شروع به فعالیت کرده اند.

اولین ارز دیجیتال ارزشمند در بازار ارز های دیجیتالی، Bitcoin است که امروزه بالای 40000 دلار ارزش دارد. به سایر ارزهای ساخته شده و قابل معامله، آلت کوین میگویند. کلمه Alt برگرفته از لغت انگلیسی Alternative است که به معنای جایگزین است. از جمله آلت کوین های ارزشمند بازار اتریوم، دوج و ترون هستند. برای اینکه از کلاهبرداری نبودن Altcoin مد نظرتان اطمینان حاصل کنید لازم است تا مواردی مانند مبلغ فروش، داشتن سایت معتبر و… را بررسی نمایید.مواضع دولتی در آزاد بودن و یا ممنوعیت استخراج و نوسانات زیاد بازار هم از مواردی است که در ارزش این کوین ها تاثیر گذار هستند.

ارز های آلت کوین

خرید آلت کوین خوب یا بد؟

امروز در سال 2021 دنیای رمز ارزها، بیش از 5000   کوین وجود دارد که تمامی آنها ارزش خرید بالایی ندارد. به بعضی از ارزهای آلت کوین که ارزش بسیارپایینی دارند و ممکن است به صفر برسند، شت کوین گفته میشود.

اتریوم، دش کوین، مونرو، کاردانو و.. از معروف ترین آلت کوین ها هستند که بعضا در سود دهی قابل رقابت با بیت کوین هستند.

مزایا و معایب آلت کوین ها

حالا که با مفاهیم اولیه کوین ها و ارزهای دیجیتال آشنا شده اید بهتر است در ادامه مزایا و معایب ارز ها را بدانیم تا بتوانیم با اطلاعات بیشتر و دقیق تری کوین های با اعتبار بالا را خریداری کنیم

رفع نقص‌ های موجود در بیت کوین

بیت کوین امروزه به دلیل قیمت بسیار بالا از اهداف خود که استفاده در معاملات روزمره است کمی دور شده است. در عین حال ارزهایی مثل اتریوم و لایت کوین در این زمینه با داشتن کارمزد کمتر و قابلیت بخش پذیری بالا گوی سبقت را از بیت کوین گرفته اند. این ارزها در رفع نقص های موجود در هسته و نحوه استخراج هم مزایای بیشتری نسبت به بیت کوین ایجاد کرده اند.

ایجاد رقابت بین رمز ارزها

سازندگان آلت کوین بر اساس قوانینی که بیت کوین به آنها پایبند است، فضایی را برای رقابت آلت کوین‌ها با بیت کوین ایجاد کرده‌اند. این رقابت باعث کم شدن هزینه ای تراکنش و تخفیف های بالا برای کسانی است که از خدمات بنیانگذاران آنها استفاده میکنند. برای مثال صرافی بایننس برای ارز bnb تخفیف 50 درصدی برای پرداخت کارمزد در نظر گرفته بود.

 کارمزد پایین تراکنش‌ ها

علاوه بر فناوری امن بلاک‌چین، استفاده از آلت کوین به عنوان یک روش پرداخت، باعث میشود تا کارمزدهای نسبتاً پایین تری پرداخت کنید.

معایب آلت کوین ‌ها

  1. ارزش ناپایدار و کم
  2.  پتانسیل بالا برای تقلب و کلاهبرداری
  3. تاثیر بالا از سیاست های کشور ها

آلت کوین ها میتوانند مهم ترین عناصر معاملاتی در سال های آینده باشند ؛ اما باید توجه کنید که شت کوین ها را با آلت کوین های ارزشمند اشتباه نگیرید!

 

About the author : zahra

ارسال دیدگاه