آموزش احراز هویت بیت کوین

معرفی ارائه کننده : zahra

1304, 2022

بیت تورنت چیست

ارز دیجیتال بیت تورنت چیست و چه آینده ای دارد؟ دیگر همه ما با شبکه تورنت آشنایی داریم. این سرویس اشتراک و رمز گذاری فایل اهمیت فوق العاده ای دارد. [...]

احراز هویت بیت کوین

امروزه استفاده از بیت کوین، لایت کوین و سایر رمز ارز ها  در ایران  و سایر نقاط دنیا بسیار رایج است. و این موضوع بسیاری را بر آن داشته که اطلاعاتی را در مورد آن بدست آورند. در این محتوا سعی در تعریف ارز دیجیتال بیت کوین و آموزش احراز هویت بیت کوین را خواهیم داشت.

بیت کوین چیست؟

با بوجود آمدن تکنولوژی های دیجیتال و استفاده بسیار جوامع از آنها، حدود  20 سال پیش استفاده از ارزهای دیجیتال مطرح شدند که کپی های دیجیتالی از اسکناس های کاغذی بودند ،تفاوت  این ارز های دیجیتالی نسبت به  اسکناس های کاغذی  این است که بانک یا دولت خاصی اعتبار آن ها را تضمین نمی کند.

چند سال پیش گروه یا فردی ناشناس، یک ارز بین المللی به نام بیت کوین را در فضای مجازی به وجود آوردند که تمامی افراد می توانستند در داد و ستد از آن استفاده کنند.

در ارز دیجیتالی بیت کوین، تکنولوژی به نام بلاک چین وجود دارد که تمام معاملات بیت کوین در بستر آن صورت میگیرد و به تمام کاربر ها اجازه میدهد که به یک پایگاه داده مرکزی دسترسی داشته باشند. و بتوانند تراکنش ها را به آن اضافه کنند. نکته مهم در خصوص عملکرد بلاک چین، این است که تمام این اطلاعات در آن بستر رمزگذاری شده است.

مسئله استخراج و تولید بیت کوین به این صورت است که بلاک های جدید را می توان  از طریق حل کردن یک سری مسئله ی ریاضی پیدا کرد. کاربری که بلاک های جدید را پیدا و به بلاک چین اضافه کند، در ازای آن بیت کوین دریافت خواهد کرد. این فرایند توسط دستگاه های مخصوصی صورت می گیرد که ماینر نام دارد.

نکته قابل توجه در خصوص استفاده از ماینر ها مصرف برق بسیار بالا ی آنها می باشد. که همین مسئله یکی از دلایل عدم استقبال بسیاری کشورها از استخراج بیت کوین می باشد. اما روش های دیگری هم برای خرید بیت کوین وجود دارد. به عنوان مثال شما میتوانید بیت کوین را از افراد دیگر با پول واقعی خریداری کنید.

همانطور که گفته شد بازار بیت کوین دارای ابهامات بسیاری است و توسط افراد ناشناس در فضای مجازی اداره می شود، به همین دلیل در این مورد کلاهبرداری های بسیاری صورت می گیرد. که احراز هویت افراد تا حدودی میتواند از آن کلاهبرداری ها جلوگیری کند. در ادامه به توضیح نحوه احراز هویت بیت کوین می پردازیم.

بیت کوین اولین و معروف ترین رمز ارزهای موجود در سراسر دنیاست. که استفاده از آن دارای مزایایی است که در اینجا به آن می پردازیم.

شباهت به پول واقعی: از مهمترین مزایای استفاده از بیت کوین، شباهت زیاد آن به پول واقعی است.یعنی با استفاده از آن می توان خرید و سرمایه گذاری انجام داد.

حذف واسطه ها در معاملات ارزی: به دلیل اینکه بیت کوین تحت نظر هیچ سازمان یا دولت خاصی نیست، هیچ واسطه ای در انجام معاملات وجود ندارد.

آموزش احراز هویت بیت کوین چه اهمیتی دارد؟

خرید و فروش بیت کوین در ایران در شرایطی انجام می شود که قانون مدون و مشخصی برای آن تصویب نشده است.  ابتدا در خرید و فروش ارز های دیجیتال به دلیل مشخص نبودن هویت فرد، مشکلات و کلاهبرداری های بسیاری به وجود می آمد. همین موضوع فروشندگان و خریداران را مجاب کرد تا مشتریان خود را احراز هویت کنند. و تنها با افرادی که حساب کاربری آن ها در صرافی ارز دیجیتال احراز هویت شده، معامله کنند. از این رو آموزش احراز هویت برای خرید رمز ارز موضوعی بسیار پر اهمیت به شمار می آید.

در ابتدا این احراز هویت به صورت ارسال تصویر از خود،کارت ملی و کارت بانکی  مشتری انجام می شد. اما در ادامه  برای اطمینان و امنیت بیشتر از مشتریان  خواستند که یک دست نوشته نیز برای آنها ارسال کنند . اما با انجام تمام این تدابیر، باز برای مشتریانی که تصاویر  خود را ارسال کرده بودند، مشکل ایجاد شد. به عنوان مثال از عکس های ارسال شده توسط مشتری به جای عکس خود استفاده می کردند و معاملاتی را انجام میدادند.

احراز هویت تصویر و کارت ملی

در ادامه به ذکر راهکارهایی برای جلوگیری از سوءاستفاده و کلاهبرداری ها در این زمینه می پردازیم.

  • ذکر تاریخ روز در دست نوشته: نکته ی قابل توجهی که در آموزش احراز هویت بیت کوین مطرح است و به منظور جلوگیری از کلاهبرداری های احتمالی در خرید و فروش بیت کوین از آن استفاده می شود. اضافه کردن تاریخ روز در دست نوشته مذکور می باشد. انجام این کار باعث میشود که تصویر مورد نظر تنها در آن تاریخ معتبر باشد. و در روزرهای دیگر مورد استفاده قرار نگیرد.
  • حفظ تصویرارسالی: موضوع دیگری که در آموزش احراز هویت بیت کوین اهمیت دارد، این است که، جهت جلوگیری از سوءاستفاده و تغییرات احتمالی در نسخه اصلی عکس، حفظ تصویر ارسالی نزد خود ضروری است.
  • انجام معامله با افراد سرشناس: برای انجام خرید و فروش بیت کوین حتما با افرادی که دارای سابقه مشخص و معتبر هستند، معامله کنید. و همچنین افرادی که معرف جامعه ارز دیجیتال باشند.

نحوه احراز هویت بیت کوین

احراز هویت ارزهای دیجیتال توسط سایت ها و صرافی های مختلفی نیز انجام میپذیرد که نحوه احراز هویت بیت کوین در آن ها به صورتی است که اطلاعات کاملی از مشخصات فرد جمع آوری می کنند. از جمله: نام و نام خانوادگی، عکس، مشخصات کارت بانکی، ایمیل، شماره تلفن، آدرس و بسیاری دیگر.

به این صورت که آن سایت از حقیقی بودن شخص اطمینان حاصل می کندو خرید و فروش بیت کوین به صورت کاملا ایمن صورت خواهد گرفت. برای ثبت نام در این سایت ها شما نیاز به یک فیلتر شکن بر روی گوشی همراه خود و یک حساب جیمیل دارید. و پس از ورود به سایت و انجام ثبت نام، یک رمز قوی برای حساب کاربری خود انتخاب کنید.

احراز هویت در نوبیتکس با تصویر و فیلم

بعد از ثبت نام در سایت نوبیتکس برای اینکه اجازه خرید و فروش ارز داشته باشید باید احراز هویت نمایید. صرافی نوبیتکس به دلیل بالا بودن حجم کاری در حال حاضر برای کاربران جدید احراز هویت سطح 1 انجام میشود. در این سطح شما میتوانید روزانه تا سقف 500 هزار تومان واریز داشته باشید.

برای شروع کار بهتر است با یک جیمیل در سایت ثبت نام کنید و بعد روی دکمه احراز هویت کلیک کنید. مراحل دریافت اظلاعات هویتی عبارتند از: تلفن همراه، کارت شناسایی، اطلاعات بانکی، آدرس و تلفن، تائید هویت.

  • بعد از وارد کردن تلفن همراه شما، یک پیامک حاوی کد برای شما ارسال میشود آنرا در کادر مربوطه وارد کنید.
  • در مرحله بعد نیاز است بعد از وارد کردن نام و نام خانوادگی ، شماره ملی   یک اسکن (تصویر) از کارت ملی خود داشته باشید. این عکس میتواند با موبایل هم گرفته شود. عکس را بارگزاری کنید و صبر کنید تا آپلود عکس تایید شود. بعد از تایید این مرحله اگر عکس شما با موفقیت بارگذاری شده میتوانید به مرحله بعد بروید.
  • در این مرحله برای وارد کردن اطلاعات بانکی به یک کارت بانکی که متعلق به شما باشد نیاز دارید. ( برای واریز وجه هم باید رمز پویا را فعال کرده باشید) روی دکمه افزودن کارت کلیک کنید و شماره کارت خود را اضافه کنید. از روی شماره کارت شماره شبا را وارد کادر کنید. راه دیگر اینست که شماره شبا را از سایت بانک خود بدست آورید.

ورود اطلاعات حساب بانکی

در این مرحله احراز هویت سطح 1 شما انجام شده است. یکی از سوالات شما اینست که احراز هویت نوبیتکس چقدر طول میکشد باید بگویم احراز هویت سطح 1 شما در کمتر از 10 دقیقه انجام میشود.

احراز هویت نوبیتکس چقدر طول میکشد

احراز هویت سطح 2:

  • در صورت درست بودن اطلاعات کارت بانکی در این مرحله میتوانید اطلاعات مربوط به آدرس محل سکونت و شماره تلفن ثابت خود را وارد کنید.

 

تکمیل احراز هویت نوبیتکس

احراز هویت سطح دو نوبیتکس

  • بعد از تماس با شما احراز هویت سطح 2 شما انجام میشود.
  • توجه کنید که برای احراز هویت سطح 2 شما نباید جز کاربران جدید سایت باشید.

احراز هویت  بیت کوین در نوبیتکس + فیلم آموزشی

همانطور که توضیح داده شد، در این سایت میتوانید با استفاده از یک جیمیل در سایت ثبت نام کنید. برای یادگیری نحوه ثبت نام و  احراز هویت نوبیتکس با موبایل یا لپ تاپ میتوانید ویدئو زیر را مشاهده کنید.

 

آیا خرید بیت کوین بدون احراز هویت امکان پذیر است؟

بسیاری از افراد به دنبال خرید و فروش بیت کوین بدون احراز هویت هستند. در اینجا قصد داریم به این موضوع بپردازیم که آیا همچین کاری ممکن است یا خیر؟

باید بدانید تعدادی از  صرافی های ارز دیجیتال و پلتفرم های معاملاتی، فروش بیت کوین را بدون احراز هویت انجام میدهند.که میتوان با مراجعه به آن ها این کار را انجام دهید. اما نکته قابل توجه اینجاست که انجام معاملات به صورت محرمانه و بدون احراز هویت باعث عدم اعتماد افراد به شما می شود. و همچنین ممکن است از شما به عنوان وسیله ای برای پولشویی استفاده کنند.

چه افرادی قصد خرید بیت کوین بدون انجام احراز هویت دارند؟ به طور کلی  افرادی تمایل به فاش نشدن اطلاعات خود در این فضا دارند که، قصد کلاهبرداری اینترنتی یا پولشویی از طریق معاملات بیت کوین را دارند.

About the author : zahra

ارسال دیدگاه