کار با صرافی یونی سوآپ

معرفی ارائه کننده : zahra

1304, 2022

بیت تورنت چیست

ارز دیجیتال بیت تورنت چیست و چه آینده ای دارد؟ دیگر همه ما با شبکه تورنت آشنایی داریم. این سرویس اشتراک و رمز گذاری فایل اهمیت فوق العاده ای دارد. [...]

آموزش صرافی یونی سوآپ

UniSwap مهمترین جایگزین غیرمتمرکز Resist است. بسیاری از ایرانیان برای کار با صرافی های متمرکز دچار مشکل هستند چرا که به صورت قانونی ایرانیان اجازه استفاده از این صرافی ها را ندارند. در صرافی های غیر متمرکز مانند صرافی یونی سواپ شما میتوانید به راحتی و بدون استرس بسته شدن اکانتتان از آن استفاده کنید.

 

Uni Swap به عنوان مهم‌ترین جایگزین غیرمتمرکز روی زمین Difai، یک پلتفرم مبتنی بر بلاک چین اتریوم است که امکان تبادل غیرمتمرکز تا 5000 توکن ERC20 را فراهم می‌کند. این امر با کمک تک شاخ ها ، که ممکن است در نماد مبادله یونی دیده شود، انجام میشود. معامله گران می‌توانند توکن‌های اتریوم را در پلتفرم UniSwap بدون اعتماد به واسطه‌هایی که یادآور افراد یا شرکت‌هایی هستند که در صرافی‌های متمرکز کار می‌کنند، جایگزین کنند. مانند ابتکارات مختلف بلاک چین به زبان چینی، این پلتفرم دارای توکن فارکس شخصی با تصویر UNI است. در این مقاله قصد داریم جایگزین مبادله یونی را به طور کامل معرفی کنیم.

مدل‌های عملیاتی مختلف مبادلات یونی و مبادلات غیرمتمرکز
برخلاف صرافی‌های متمرکز که متعلق به شرکت‌های خاصی هستند و هدفشان کسب درآمد است، صرافی‌های غیرمتمرکز مانند Uni Swap یک سرویس عمومی هستند که فقط به اعضایی که نقدینگی را به استخر ارائه می‌کنند، کارمزد پرداخت می‌کنند. بنابراین، هیچ اتفاقی برای خود توسعه دهنده سیستم نمی افتد. ارائه دهندگان نقدینگی (LPs) به سایر کاربران اجازه می دهند تا با قفل کردن ارزهای دیجیتال خود در Uni-Swap و کسب بازده، در فضایی غیرمتمرکز معامله کنند. همچنین نحوه تامین نقدینگی و کسب درآمد از Uni Swap را آموزش می دهیم.

ثبت نام در صرافی UniSwap

فرآیند ثبت نام به دلیل عدم تمرکز تبادل یونی از بین رفت. در نتیجه هیچ هزینه ای از شما دریافت نخواهد شد. هر توکن ERC20 را می توان تا زمانی که مجموعه ای از پول نقد برای معامله گران در دسترس باشد استفاده کرد. از این نظر، یونی سوآپ را می توان با یک سرویس (رایگان) در دسترس عموم مقایسه کرد. Ion Swap Change به همه کاربران اجازه می دهد تا توکن هایی را بر اساس استاندارد ERC20 به لیست معاملاتی خود اضافه کنند. تنها وضعیت این است که علاوه بر پول نقد کافی، یک کیف پول Web3 نیز داشته باشید. پس از عرضه مدل دوم (UniSwap V2)، این پلتفرم ویژگی های بیشتری مانند Flash Swaps، خرید و فروش جفت ERC20 / ERC20 و اوراکل قیمت را نیز در اختیار کاربران قرار داد.

مانند سایر DEX ها، صرافی UniSwap نیازی به احراز هویت ندارد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک کیف پول غیرحضوری Web3 مانند Belief Volt یا Metamask را وصل کنید و شروع به تبدیل توکن های مختلف کنید. از سوی دیگر، می دانیم که دانلود، راه اندازی و استفاده از این اپلیکیشن های کیف پول به صورت ناشناس انجام می شود و هیچ اطلاعات هویتی ارائه نمی کنید.

تفاوت صرافی Uni Swap در مقایسه با سایر صرافی های desentralized

چیزی که Uni Swap را از سایر صرافی های غیرمتمرکز متمایز می کند، مکانیسم قیمت گذاری آن است که مدل بازارساز محصول ثابت نامیده می شود. با توجه به نرخ ارز ارائه شده توسط خود صرافی، کاربران یونی سوآپ باید به جای تعیین قیمت دقیق ارزهای دیجیتال، رمز ورود و خروج را انتخاب کنند. به این ترتیب، UniSwap قادر به تامین نقدینگی در هر ثانیه خواهد بود، زیرا قیمت هر کد ارز به صورت متناوب با افزایش تقاضا افزایش می یابد.

در این صرافی از قراردادهای روتر برای داشتن بیشتر جفت های معاملاتی استفاده می شود. اگر دو توکن ERC20 مستقیماً جفت نشده باشند، این قراردادهای روتر می توانند شرایط مبادله آنها را از طریق مبادله چند مرحله ای در صورتی که یک مسیر ارتباطی بین دو توکن وجود داشته باشد، فراهم کنند. به عبارت دیگر، با وجود عدم وجود یک جفت خرید و فروش مستقیم، هنوز امکان تبدیل یک توکن کاربر به دیگری وجود دارد.

استخر نقدینگی «ETH/USDT» را در نظر بگیرید. نصف اتر و تترا در استخر به ترتیب با x و y نشان داده می شود. Ionic این دو مقدار را مبادله می کند و آنها را ضرب می کند تا کل نقدینگی استخر را محاسبه کند. نتیجه را خوب در نظر بگیرید. با توجه به ایده اصلی یونی سوآپ که با یادگیری نحوه استفاده از این صرافی بهتر متوجه خواهید شد، ok باید همیشه ثابت بماند، به این معنی که نقدینگی کل استخر ثابت است. فرمول برای به دست آوردن نقدینگی کل استخر بسیار آسان و برابر با “x * y = ok” است. اکنون چه اتفاقی می‌افتد وقتی شخصی تصمیم می‌گیرد یک توکن را مبادله کرده و به دیگری تبدیل کند؟

تصور کنید که آلیس از طریق استخر نقدینگی ETH/USDT یک اتریوم به قیمت 4000 دلار (4000 دلار) خریداری می کند. با این کار نصف تتر در استخر افزایش و نصف دهلیز کاهش می یابد. از آنجایی که پس از انجام معامله هدست کمتری در استخر باقی می ماند (کاهش عرضه)، قیمت این ارز دیجیتال افزایش می یابد. از طرف دیگر می دانیم که کل نقدینگی (ok) باید ثابت بماند. این مکانیسم قیمت را تعیین می کند. در نهایت مبلغ پرداختی برای خرید این مقدار اتریوم با نرخ تراکنش نسبت xy تعدیل می شود.

توجه داشته باشید که این مدل تبادل یونی به صورت خطی مقیاس بندی نشده است. به همین دلیل، هر چه ترتیب بزرگتر باشد، تعادل بین x و y بیشتر تغییر می کند. این نشان می دهد که سفارشات بزرگتر به طور تصاعدی (و نه خطی) گران تر می شوند. نتیجه لغزش بیشتر است. لغزش به سناریویی اطلاق می شود که در آن قیمت مورد انتظار معامله گران با قیمتی که معامله در آن انجام شده است متفاوت است. با توجه به عملیات تبادل یونی که آموزش دادیم، می توان نتیجه گرفت که هر چه مخزن نقدینگی بزرگتر باشد، ثبت سفارش های بزرگتر آسان تر خواهد بود، زیرا در این شرایط فاصله بین x و y کمتر می شود.

کارمزد خرید و فروش ارز دیجیتال در UniSwap چقدر است؟

به عنوان یک سیستم غیرمتمرکز، توسعه دهنده پولی دریافت نمی کند. به عنوان مثال، Bainance Change 0.1% کارمزد دارد و این مبلغ را از هر تبدیل به عنوان حقوق خود کسر می کند. این تولید درآمد (متمرکز) شرکت نامیده می شود. Uni Swap برای تبدیل توکن 0.3% کارمزد دریافت می کند، اما این مبلغ متعلق به ارائه دهندگان نقدینگی است و توسعه دهنده و توسعه دهنده پلت فرم هیچ علاقه ای به انجام این کار ندارد.

این هزینه تبدیل است. بخشی دیگر از هزینه مربوط به تراکنش در پلتفرم بلاک چین است که خارج از کنترل صرافی است. از آنجایی که UniSwap یک ابزار اتریوم است، کارمزد تراکنش‌ها به اعتبارسنجی‌ها یا استخراج‌کنندگان در این شبکه غیرمتمرکز پرداخت می‌شود. متأسفانه مقیاس پذیری اتریوم کم است و پورسانت ها زیاد است، به همین دلیل است که Pancake Swap به عنوان بزرگترین DEX در بلاک چین Bainance Good موفق شد از نظر کمیت خیلی سریع رشد کند.

About the author : zahra

ارسال دیدگاه