ارز chia چیست (چیا)

معرفی ارائه کننده : zahra

1304, 2022

بیت تورنت چیست

ارز دیجیتال بیت تورنت چیست و چه آینده ای دارد؟ دیگر همه ما با شبکه تورنت آشنایی داریم. این سرویس اشتراک و رمز گذاری فایل اهمیت فوق العاده ای دارد. [...]

ارز چیا چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

در ابتدا اگر بخواهیم  به این سوال پاسخ دهیم که ارز چیا چیست و یک تعریف ساده و مختصری از ارز چیا داشته باشیم باید بگوییم که ارز چیا یک پلتفرم مطالعاتی هوشمند و جدید و یک بلاکچین به شمار می رود که با نماد XCH آن را نشان می دهند. یکی از نکات بسیار مثبتی که در مورد ارز chia وجود دارد این است که برای استخراج آن وجود حداقل منابع کافی است و نیازی به بهترین کارت های گرافیک و یا دستگاههای نیرومند ASIC ندارد. این موضوع خود از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. همچنین رمز ارز چیا  الگوی اثبات فضا و زمان را برای استخراج کوین های جدید مورد استفاده قرار می دهد. اگر بخواهید بدانید دلیل امنیت بالای رمز ارز چیا چیست باید بگوییم که رمز ارز چیا از آنجایی که دارای بلاکچین غیر متمرکز است  به همین دلیل امنیت بالاتری دارد و دسترسی به رمزنگاری مدرن‌تر موجب شده است این شبکه بتواند تراکنش های هوشمند تری را با امنیت بالا ایجاد نماید.

اگر بخواهیم به‌طور مختصر شما را با تاریخچه ساخت این رمز ارز بیشتر آشنا کنیم باید بگوییم که برام کوهن سازنده آن است. کوهن مغز متفکر ایده تورنت های همتا به همتا و یکی از بنیانگذاران بیت تورنت است. ارز چیا ابتدا به صورت یک ایده در آگوست سال ۲۰۱۷ میلادی مطرح گردید و پس از اجرا در مارس ۲۰۲۱ برای کاربران فعال گردید. به طوری که آنها می‌توانستند تراکنش‌های رمز آن را به راحتی انجام دهند.

استفاده از هارد دیسک در استخراج chia

ویژگی های ارز چیا چیست؟

قبل از اینکه به این موضوع بپردازیم که ویژگی های ارز  chia چیست خوب است این نکته را یاد آور شویم که  امروزه در مبادلات اقتصادی، ارز های دیجیتال به جایگاه بسیار خوبی دست پیدا کرده اند که ارز چیا نیز یکی از این رمز ارز ها است. رمز ارز چیا از ویژگی های مثبت بسیار زیادی برخوردار است از مصرف انرژی بسیار کم گرفته تا دوستدار محیط زیست بودن و امنیت بالا از جمله ویژگی های عالی این رمز ارز است که آن را از سایر رمز ارزها متمایز می کند. همچنین متکی بودن به فضای ذخیره سازی به جای استفاده از منابع محاسباتی در اثبات کار از دیگر ویژگی‌های رمز ارز چیا می باشد.

البته این را هم بگوییم که رمز ارز چیا علاوه بر تمامی ویژگی های مثبتی که دارد و در متن بالا به آن ها اشاره کردیم از معایبی نیز برخوردار است که اگر بخواهیم به اصلی ترین و مهمترین آن بپردازیم میتوانیم به هزینه بالا برای خرید هارد و کمبود هارد به دلیل افزایش درخواستها اشاره داشته باشیم.  در مورد کیف پول ارز چیا باید بگوییم که هنوز کیف پول های معروفی مانند کوینومی، تراست والت و اتمیک و… از این رمز ارز پشتیبانی نمی کنند و بهترین روش برای نگهداری ارز chia نگهداری آن در کیف پول صرافی است که آن را خریداری کرده اید.

منظور از  متمایز بودن مدل عملکرد ارز چیا چیست؟

مطمئناً قصد دارید بدانید که منظور از متمایز بودن مدل عملکرد ارز چیا چیست؟ همانطور که کمی قبل تر هم گفته شد فضای ذخیره سازی مبنای اصلی کارکرد شبکه ارز چیا است. در واقع این شبکه از طریق هارد دیسک ها اقدام به ایمن کردن شبکه خود می کند و تراکنش ها را نیز بدین صورت تایید می نماید. حتی برای افرادی که حافظه های ذخیره سازی خودشان را در اختیار این شبکه قرار می‌دهند پاداش بسیار خوبی در نظر گرفته شده است.  نکته قابل توجه و مهمی که در اینجا بد نیست به آن اشاره‌ای داشته باشیم این است که برای این فرایند تنها وجود یک کامپیوتر خانگی و لپ‌تاپ‌ کافی است. یعنی نیازی نیست که مانند ارزهای دیجیتال دیگر حتماً تجهیزات خاص و ویژه‌ای داشته باشید. با توجه به این موضوع می توان گفت این مورد یکی از بهترین مزیت های ارز چیا در مقایسه با سایر ارز های دیجیتال به شمار می‌رود و باعث متمایز شدن عملکرد ارز چیا شده است.

منظور از استخراج ارز چیا چیست؟ و این فرایند چگونه انجام میشود؟

قبل از بررسی چگونگی فرایند استخراج رمز ارز چیا بهتر است به این موضوع بپردازیم که اصلا هدف از استخراج رمز ارز چیا چیست؟ در پاسخ به این سوال مهم باید بگوییم که ماینینگ ارز دیجیتال یا همان استخراج رمز ارز ها یکی از روش‌ ها و شیوه هایی به شمار می‌آید که به وسیله آن می توان به ارز هایی مانند چیا، بیت کوین و غیره دسترسی پیدا کرد. از آنجایی که رمز ارزها بدون ناظر و در شبکه‌های غیر متمرکز ایجاد می‌شوند بنابراین می‌توان گفت که تراکنش‌ های آن ها به هیچ یک از موسسه‌های مالی خاص و بانک‌ها وابسته نیست و کاملا مستقل از آن ها است. در واقع باید بگوییم که فعالیت اصلی رمز ارزهایی مانند ارز چیا در بستری به نام بلاک چین صورت می گیرد. در ادامه قصد داریم به ، بررسی نحوه استخراج و آینده ارز چیتا بپردازیم.

نحوه استخراج chia

اگر می خواهید بدانید که چطور ارز چیا استخراج کنیم  باید بگوییم که برای استخراج رمز ارز چیا، ابتدا باید به حد کافی فضای خالی بر روی هارد دیسک رایانه کاربر وجود داشته باشد. همچنین حداقل سیستم لازم برای انجام این فرایند یک سیستم رزبری پای 4 است. شاید بخواهید بدانید که بهترین روش افزایش سرعت استخراج ارز چیا چیست؟ باید بگوییم که برای استخراج رمز ارز چیا با سرعت بیشتر و بالاتر می توان فضای ذخیره سازی را بیشتر کرد. در رابطه با مراحل استخراج ارز چیا باید بگوییم که به طور کلی دو مرحله کاملا متفاوت برای انجام این فرایند در پیش روی شما قرار دارد. یکی مرحله plotting و دیگری مرحله Farming است. در مرحله ایجاد پلات یا همان plotting فضای هارد دیسک تان پر میشود و در مرحله بعدی برای فارمینگ از این فضای دیسک که به وسیله پلاتینگ پر شده است استفاده می‌شود.

آینده ارز chia

در مورد آینده ارز چیا باید بگوییم که با توجه به سبز بودن فرآیند استخراج این ارز می توان آینده روشنی برای آن متصور شد. بسیاری از کارشناسان بازار رمز ارز دنیا پیش بینی کرده اند که قیمت این رمز ارز تا سال 2025 به بیش از 2700 دلار خواهد رسید. امیدواریم توانسته باشیم در این مطلب به سوال شما که رمز ارز چیا چیست و چگونه استخراج می شود پاسخ کاملی داده باشیم.

اطلاعات بیشتر : chiaforum.comمنظور از استخراج ارز چیا چیست؟ و این فرایند چگونه انجام میشود؟

About the author : zahra

ارسال دیدگاه