بیت کوین کش چیست؟

معرفی ارائه کننده : zahra

1304, 2022

بیت تورنت چیست

ارز دیجیتال بیت تورنت چیست و چه آینده ای دارد؟ دیگر همه ما با شبکه تورنت آشنایی داریم. این سرویس اشتراک و رمز گذاری فایل اهمیت فوق العاده ای دارد. [...]

ارز دیجیتال بیت کوین کش چیست؟

بیت کوین کش چیست؟ بیت کوین کش در واقع یک ارز دیجیتال با نماد bch است که از بیت کوین منشعب شده است. این ارز دیجیتال  را می توان یک فورک از بیت کوین دانست که در سال 2017 به وجود آمد. همانطور که می دانید پروتکل های مبتنی بر بلاکچین را نمی توان تغییر داد و برای برطرف کردن مشکلات و بروز رسانی آن دو روش وجود دارد. روش سافت فورک  و هارد فورک، بیت کوین کش در واقع به روش هارد فورک به وجود آمد تا بتواند بسیاری از مشکلاتی که بیت کوین داشت برطرف کند. بنابراینBitcoin Cash  یک ارز دیجیتال بر پایه  شبکه بلاک چین است که استفاده از آن سریعتر و ارزان تر از بیت کوین ( BTC ) خواهد بود. این دارایی از طریق یک هارد فورک از شبکه بلاک چین بیت کوین ایجاد شده است.

آیا می دانید نماد اختصاری ارز بیت کوین کش چیست؟ نماد اختصاری بیت کوین کش bch است. این ارز دیجیتال در واقع ویژگی های مشابه زیادی با بیت کوین دارد. به بیت کوین کش ” پول نقد الکترونیکی همتا به همتا ” نیز می گویند. با وجود بیت کوین علت به وجود آمدن بیت کوین کش چیست؟ وقتی که بیت کوین در سال 2009 راه اندازی شد خیلی از مردم نگران مقیاس پذیری آن بودند. همچنین هزینه استخراج آن بالا بوده و سرعت تراکنش ها در آن بسیار پایین است. از دیگر مشکلاتی که بیت کوین دارد هزینه تراکنش نسبتاً بالای آن است. بنابراین بیت کوین کش به وجود آمد تا بتواند بسیاری از این مشکلات مانند هزینه تراکنش بالا، مقیاس پذیری و همچنین سرعت انجام تراکنش ها را برطرف کند. بیت کوین کش در واقع ارز دیجیتالی است که می تواند با سرعت بسیار بالاتری از بیت کوین به پردازش تراکنش ها بپردازد. تایید هر بلوک جدید در این ارز دیجیتال بسیار سریعتر از بیت کوین اتفاق می افتد و بنابراین گزینه ای مناسب برای پرداخت های روزمره رمزنگاری به شمار می آید. نحوه خرید بیت کوین کش بسیار آسان است. شما برای خرید این ارز دیجیتال می توانید از انواع صرافی های داخلی و خارجی استفاده کنید.

کار بیت کوین کش چیست؟ و نحوه عملکرد و استخراج آن چگونه است؟

در جواب سوال کار بیت کوین کش چیست باید بگوییم که در سطح فنی، Bitcoin Cash دقیقاً  عملکردی مشابه بیت کوین دارد. ارز دیجیتال بیت کوین و بیت کوین کش هر دو دارای 21 میلیون کوین هستند. و به منظور تایید تراکنش ها از نود ها و یا ماینرها و از الگوریتم اجماع PoW استفاده می کنند. PoW به این معنی است که ماینرها با استفاده از قدرت رایانه، تراکنش ها را تأیید می کنند و به دلیل مشارکت خود در تایید تراکنش ها BCH پاداش می گیرند.

استخراج بیت کوین کش

با این حال، BCH به دلیل اندازه بلوک بزرگتر، سریعتر عمل می کند و هزینه تراکنش کمتری نسبت به نسخه قبلی خود یعنی btc دارد. بیت کوین کش از قراردادها و برنامه های هوشمند مانند Cash Shuffle و Cash Fusion پشتیبانی می کند.

کار بیت کوین کش چیست؟ کار بیت کوین کش این است که بتواند یک سیستم پرداخت سریع به جود آورد که هزینه کارمزد پایین تری نسبت به تراکنش های بیت کوین داشته باشد. عملکرد این ارز دیجیتال از زمان پیدایش تا به امروز بسیار خوب بوده است و در حال حاضر که این مقاله را می نویسیم جزو 13 ارز برتر دنیا است. همچنین ویژگی های خاص این ارز دیجیتال باعث شده است که گزینه خوبی برای  سرمایه گذاری بلند مدت باشد. از دیگر کارهای بیت کوین کش این است که به دارنده آن آزادی اقتصادی می دهد به این معنی که کسی که با بیت کوین کش معامله می کند و این ارز دیجیتال را دارد نگران کنترل شدن دارایی خود توسط دولت ها، بانک ها و همچنین کاهش ارزش آن از طریق تورم و … نیست. همچنین بیت کوین کش به دلیل کارمزد پایینی که دارد گزینه مناسبی برای پرداخت ها و تسویه حساب ها است.

در مورد روش استخراج بیت کوین کش باید بگوییم که Bitcoin Cash  را می توان از طریق نرم افزاری و یا سخت افزاری استخراج کرد. برای انجام این کار نیاز به دستگاههای قوی و پیچیده ای است که به عنوان ماینر وظیفه استخراج بیت کوین کش را برعهده دارند. جالب است بدانید که روش استخراج بیت کوین کش و بیت کوین هم از نظر سخت افزاری و هم الگوریتم های کاملاً یکسان است و تنها تفاوت آن ها در حجم بلوک این دو ارز دیجیتال می باشد.

مزایای بیت کوین کش چیست؟

اگر می خواهید بدانید مزایای بیت کوین کش چیست با ما در ادامه مطلب همراه باشید. از جمله مزایای بیت کوین کش این است که غیر متمرکز است و به هیچ بخش دولتی، خصوصی، بانک یا شرکت های سرمایه گذاری وابستگی ندارد. همچنین مقیاس پذیری از دیگر مزایای بیت کوین کش است. اگر نمی دانید منظور از مقیاس پذیری بیت کوین کش چیست باید خدمت شما عرض کنیم که منظور این است که در رمز ارز بیت کوین کش تعداد افرادی که به طور همزمان می توانند به معامله بپردازند خیلی زیاد تر از ارز هایی است که مقیاس پذیری پایین تر از بیت کوین کش دارند.

از دیگر مزیت های bch کارآمدی آن است. یعنی این که بیت کوین کش کارایی بالایی دارد و علتش هم وجود بلوک های بزرگ تر در شبکه آن است که می تواند در هر بلاک تراکنش بیشتری را ثبت نماید. این موضوع باعث میشود که هم در هزینه معاملات و هم در زمان تایید تراکنش ها صرفه جویی به عمل آید. مزیت دیگر بیت کوین کش این است که می توان به راحتی آن را خرید و فروش کرد و حتی این قابلیت را دارد که بتوان آن را برای سرمایه گذاری بلند مدت خریدار کرده و در کیف پول های سخت افزاری یا نرم افزاری خود نگهداری نمود.

نام  کیف پول های مناسب  برای نگهداری بیت کوین کش چیست؟

حالا که تا اینجای مطلب با بیت کوین کش آشنا شدید مطمئناً می خواهید بدانید که نام بهترین و مناسب ترین کیف پول های بیت کوین کش چیست؟ باید بگوییم که انواع کیف پول های سخت افزاری و نرم افزاری برای نگهداری بیت کوین کش وجود دارد. کیف پول های نرم افزاری می توانند در گوشی شما یا در کامپیوتر نصب شوند و به راحتی مورد استفاده قرار گیرند. همچنین کیف پول های کاغذی نیز وجود دارند که می توان از آن ها استفاده کرد. اگر بخواهید بدانید که نام بهترین و مناسب ترین کیف پول برای بیت کوین کش چیست جدول زیر را مطالعه کنید.

نام کیف پول نوع
کوینومی نرم افزاری / کامپیوتر و موبایل
تراست والت نرم افزاری / کامپیوتر و موبایل
اتمیک نرم افزاری / کامپیوتر و موبایل
 کیف پول ترزور سخت افزاری
کیف پول لجر سخت افزاری

ـآینده ارز دیجیتال بیت کوین کش

در مورد آینده بیت کوین کش باید بگوییم با توجه به ویژگی های خوب بیت کوین کش و این که موفق ترین هارد فورک در تاریخ ارزهای دیجیتال است می توان گفت آینده خوبی در انتظار آن خواهد بود.

 

نام  کیف پول های مناسب  برای نگهداری بیت کوین کش چیست؟

About the author : zahra

ارسال دیدگاه