منظور از جفت ارز دیجیتال چیست؟

معرفی ارائه کننده : zahra

1304, 2022

بیت تورنت چیست

ارز دیجیتال بیت تورنت چیست و چه آینده ای دارد؟ دیگر همه ما با شبکه تورنت آشنایی داریم. این سرویس اشتراک و رمز گذاری فایل اهمیت فوق العاده ای دارد. [...]

منظور از جفت ارز دیجیتال چیست؟

جفت ارز دیجیتال در واقع به دارایی های دیجیتال گفته می شود که می توان آن ها را در صرافی ارز دیجیتال نسبت به یکدیگر مورد معامله قرار داد. برای مثال جفت ارز BTC/USDT یا جفت ارز دیجیتال ETH/BCH که جزو معروف ترین و پر معامله ترین جفت ارزها به شمار می روند. رتبه اول جفت ارز دیجیتال به ارز بیت کوین اختصاص دارد. در واقع بیت کوین را می توان تقریباً با اکثر رمز ارزها مورد معامله قرار داد. به طور کلی ارزش رمز ارزهای مختلف بر اساس بیت کوین سنجیده می شود. یعنی این که با یک بیت کوین چه میزان از ارز مورد نظر را می توان به دست آورد. به عبارت دیگر در بازار ارز دیجیتال شما نه تنها می توانید با پول نقد به معامله جفت ارز بپردازید، بلکه به راحتی می توانید یک ارز دیجیتال را با ارز دیجیتال دیگر معامله کنید. البته باید گفت که فقط می توان برخی از ارزهای دیجیتال را با سایر رمز ارزها مورد معامله قرار داد و همه رمز ارزها را نمی توان با یکدیگر معامله کرد.

چگونه بهترین جفت ارز دیجیتال را انتخاب کنیم؟

نحوه انتخاب بهترین جفت ارز دیجیتال از اهمیت زیادی برخوردار است. معامله گران بازار رمز ارزها، ابتدا چند رمز ارز را انتخاب می کنند و به تحلیل و بررسی آن از نظر بنیادی یا تکنیکال می پردازند. بعد از آن که بررسی های خود را انجام دادند وارد معامله می شوند. اما باید بگوییم که این روش برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال درست نیست! بلکه بهتر است ابتدا شما بهترین جفت ارز دیجیتال را شناسایی کرده و بعد از آن به معامله آن جفت ارز بپردازید. این کار باعث می شود که بر میزان سود معامله شما افزوده شود و کمتر دچار ضرر و زیان شوید.

به نظر می رسد که این کار ساده باشد، اما باید بگوییم که اینگونه نیست. بلکه اگر جفت ارز اشتباهی را انتخاب کنید، نه تنها سود نمی کنید بلکه ضرر سنگینی هم خواهید کرد. برای این که جفت ارز دیجیتال مناسب را برای خرید و فروش انتخاب کنید ابتدا باید بررسی کنید که کدام جفت ارزها در صرافی های مختلف از محبوبیت بالایی برخوردار بوده و زیاد معامله می شوند.

در حال حاضر که این مقاله را نگارش می کنیم بهترین جفت ارز برای معامله ETH/LTC،  BTC/USDT،  BTC/LTC، BTC/ETHو چند جفت ارز دیگر هستند. تقاضای زیادی برای خرید و فروش این جفت ارزها وجود دارد و به راحتی می توان آنها را مورد معامله قرار داد.

مورد دیگر که باید در انتخاب بهترین جفت ارز مد نظر قرار دهید، حجم معاملات رمز ارز است. ابتدا شما حجم معاملات رمز ارزهای مختلف را بررسی کرده و بعد از آن رابطه آن با سایر دارایی های دیجیتال را پیدا می کنید. این روش یکی از بهترین شیوه برای پیدا کردن جفت ارزهای مناسب برای خرید و فروش است.

عامل دیگری که در انتخاب بهترین جفت ارز دیجیتال، می تواند کمک بسیار زیادی به شما کند اثر نقدینگی ارزهای دیجیتال است. اثر نقدینگی در واقع نشان می دهد که دارایی دیجیتال شما به سرعت می تواند فروخته شود. هرچه میزان نقدینگی بیشتر باشد، علاوه بر این که فرصت بیشتری برای معامله در بازار وجود دارد، می توانید سود بیشتری نیز کسب کنید. نقدینگی اساساً به معنای قابلیت یک جفت ارز برای خرید و یا فروش حتی در بازارهای خرسی(نزولی) است. در واقع در بازارهای نزولی هم برای این جفت ارزها خریدار پیدا می شود. به همین دلیل است که رمز ارزهای USDT، ETH، LTC و BTC چون همواره تقاضای بالایی برای خرید و فروش آن ها وجود دارد، ارزهای بسیار مناسب برای خرید و فروش در بازار رمز ارزها به شمار می روند.

بهترین ارز پایه برای جفت ارز دیجیتال کدام است؟

به جرات می توان گفت که بهترین ارز پایه برای ترید جفت ارز دیجیتال، بیت کوین است. این ارز دیجیتال یکی از بهترین و بی نظیرترین ارزها برای معامله به شمار می رود. اکثر مردم در سراسر دنیا تمایل زیادی به خرید و نگهداری بیت کوین دارند. بیت کوین را می توان در همه صرافی های ارز دیجیتال پیدا کرد. بنابراین اگر با جفت ارزی که مدنظرتان است قابل معامله باشد، باید بگوییم که فرصت های سود آوری زیادی در انتظار شما خواهد بود. دومین گزینه که می توانید به عنوان بهترین ارز پایه برای جفت ارز دیجیتال انتخاب کنید اتریوم است. اتریوم هم تقریباً به اندازه بیت کوین از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. دلیل اصلی آن را می توان قرارداد های هوشمند پلتفرم اتریوم عنوان کرد. سومین رمز ارز پایه که برای جفت ارز دیجیتال مناسب است رمز ارز USDT است. این رمز ارز در تمامی صرافی ها وجود دارد و در همه جا معامله می شود. نرخ مبادله آن به دلار است. همواره ارزش USDT یک دلار ثابت آمریکا است و از آن جهت که تمام مزایای یک رمز ارز دیجیتال را دارا می باشد تمامی صرافی ها آن را به عنوان رمز ارز پایه برای اکثر ارزهای دیجیتال ارائه می کنند. ما ایرانی ها اکثر معاملات خود را بر پایه همین رمز ارز انجام می دهیم.

چگونگی انجام معامله جفت ارز دیجیتال

جفت ارز دیجیتال به راحتی در اکثر صرافی ها مورد معامله قرار می گیرد. به عنوان مثال خرید جفت ارز ETH/LTC به این معنی است که شما همزمان اتریوم می خرید و لایت کوین را می فروشید. فروش جفت ارز ETH/LTC به این معنی است که شما همزمان اتریوم می فروشید و لایت کوین را خریداری می کنید.

چگونگی انجام معامله جفت ارز دیجیتال

توجه داشته باشید که لیست جفت ارزهای قابل معامله با یکدیگر در صرافی های مختلف ممکن است تفاوت داشته باشد. علاوه بر این باید به این نکته واقف باشید که، برخی رمز ارزها را نمی توان مستقبماً با رمز ارزهای دیگر مورد معامله قرار داد؛ بلکه ممکن است مجبور شوید قبل از خرید رمز ارز مورد نظر خود، چندین جفت ارز را با یکدیگر معامله کنید. این استراتژی از ریسک بالایی برخوردار است به ویژه به معامله گران تازه کار بازار ارزهای دیجیتال توصیه می شود که همواره از انجام چنین معاملاتی بپرهیزند و جفت ارز دیجیتالی را معامله کنند که از محبوبیت بالایی برخوردار هستند مانند BTC/USDT،ETH/USDT، LTC/USDT و …

 

About the author : zahra

ارسال دیدگاه