تفاوت سرمایه گذاری و ترید

معرفی ارائه کننده : zahra

1304, 2022

بیت تورنت چیست

ارز دیجیتال بیت تورنت چیست و چه آینده ای دارد؟ دیگر همه ما با شبکه تورنت آشنایی داریم. این سرویس اشتراک و رمز گذاری فایل اهمیت فوق العاده ای دارد. [...]

تفاوت تریدر با سرمایه گذار چیست؟

در دنیای مدرن امروزی، برای استفاده از موقعیت های مالی مختلف و ایجاد سود و درآمد، روش های گوناگونی ابداع شده است. از رایج ترین این روش ها می توان به معامله گری یا تریدینگ (Trading) اشاره نمود. در این مدل، به فردی که این عمل را انجام می دهد، معامله گر یا تریدر می گویند. در واقع فرد با خرید و فروش ارز به دنبال سود در کوتاه مدت است. در این روش فرد زمان بیشتری برای آموزش و کار نیاز دارد. در مقابل، روش دیگری برای سود کردن در دنیای مالی وجود دارد که تفاوت های اساسی با تریدینگ دارد. این مدل با نام سرمایه گذاری یا Investing شناخته می شود.

تفاوت معامله گر و سرمایه گذار

به فردی که در این شاخه فعالیت می کند نیز، سرمایه گذار می گویند. سرمایه گذار میتواند در زمینه های دیگر فعالیت کند و فقط با تهیه سبد هولد با هدف سود در بلند مدت در بازار فعالیت کند.

در ادامه به تفاوت اصلی آنها در بازار های مالی متفاوت مانند ارز دیجیتال و یا بورس یا … می پردازیم.

زمان، اصلی ترین معیار تفاوت ترید و سرمایه گذاری

فاکتور زمان در انجام معاملات یا سرمایه گذاری ها، بسیار اهمیت دارد. رخ دادن سود یا زیان به نسبت هر نوع سرمایه گذاری یا معامله گری، می تواند با مدت زمان فعالیت، ارتباط مستقیم داشته باشد. در اصل مدت زمان فعالیت، می تواند اصلی ترین تفاوت تریدینگ و سرمایه گذاری را مشخص کند. در صورتی که شما برای فعالیتی کوتاه مدت در بازار های مالی ، اقدام به خرید یا فروش می کنید، در زمره افراد معامله گر یا تریدر قرار می گیرید. در مقابل، با استفاده از مدت زمانی طولانی در خرید یا فروش یک دارایی، می توان به نتیجه ای متفاوت در عمل سود دهی یا ضرر رسید. در این صورت، شما یک سرمایه گذار تلقی می شوید.

ملاک زمانبندی و بررسی ترید و سرمایه گذاری

برای موشکافی دقیق تر بین این دو روش، می توان به بررسی های حاکی از زمینه فعالیت آنها اشاره کرد. به عنوان مثال، در نظر گرفتن بورس یا ارز دیجیتال به عنوان بازار هدف، نتیجه متفاوتی برای تریدینگ یا سرمایه گذاری به بار می آورد. فرد سرمایه گذار باید در بازار خود، تحقیق بنیادی و دقیق انجام دهد و به نسبت مدت زمان طولانی، آینده و وضعیت دارایی خود را پیش بینی کند. در صورتی که در معامله گری، فرد تریدر باید به صورت فنی و تکنیکی تحلیل خود را انجام دهد و در مدت زمان کوتاهی که در نظر گرفته شده، بهترین اقدام را برای خرید یا فروش داشته باشد. بدیهی است که انتخاب نوع دارایی در هر بازار مالی برای هر کدام از این روش ها، نیازمند بررسی های مختلف و تحقیق بسیار است.

سهام دار و سرمایه گذار، از یک جنس اما متفاوت

در دنیای مربوط به سرمایه گذاری، افرادی در دسته سهامداران قرار می گیرند. به این معنا که یک سهامدار ، قطعا سرمایه گذار محسوب می شود اما هر سرمایه گذار، سهام دار نیست. در ساده ترین حالت می توان گفت که سرمایه گذاری در شرکت های مختلف که دارای سهام عام یا خاص هستند، سهامداری گفته می شود. در این مدل از سرمایه گذاری، فرد سهامدار یا سرمایه گذار، کاملا به روند توسعه و پیشرفت آن شرکت وابسته است. بدین معنا که سود یا زیان او، به نسبت موفقیت و رشد یا حتی افول شرکت، دچار تغییر می شود.

ترید بهتر است یا سرمایه گذاری؟

ترید نیاز به زمان، آموزش دیدن و مهم تر از همه داشتن شخصیت معامله گر دارد. اول از همه پاسخ به سوال چرا ترید؟ باید برای شما روشن باشد. اگر علاقه به بررسی مداوم قیمت ها را ندارید و یا درگیر زندگی پر استرسی هستید شاید بهتر باشد به جای ترید وارد حوزه سرمایه گذاری شوید و با سرمایه گذاری دلاری نگران کاهش ارزش ریال نباشید!. بنابراین فارغ از اینکه چه شغلی دارید داشتن یک سبد هولد ارز دیجیتال را به شما پیشنهاد میکنیم. برای مشاوره خرید ارز، دریافت سبد های اختصاصی به پشتیبانی تلگرام پیام دهید یا شماره تلفن و نام خود را در قسمت مشاوره رایگان وارد کنید تا با شما تماس بگیریم.

ترید بهتر است یا سرمایه گذاری

معامله گر و تحلیل گر بازار، نقش هایی که نباید جا به جا شوند

در دنیای مالی مدرن امروزی، گاهی ممکن است افراد وظیفه هایی که مربوط به نقش دیگری است را انجام دهند. در صورتی که بهترین عملکرد و خروجی از فعالیت در بازار های مالی، توسط یک تیم اقتصادی رخ می دهد. این تیم از یک تحلیل گر و یک معامله گر تشکیل شده است. هر کدام از آنها دارای وظیفه متفاوتی هستند. معامله گر یا همان تریدر، با توجه به سود و زیان ها، تصمیم می گیرد و همواره به دنبال سود است. اما در مقابل، تحلیل گر بازار های مالی، بدون در نظر گرفتن سود و ضرر، دیدگاه وسیعی تری را به کار می گیرد و با بررسی دنیای بازار و رقیب های موجود، بهترین استراتژی و روند پیشروی در بازار را کشف می کند و مورد بررسی قرار می دهد.

 

جمع بندی سرمایه گذاری، معامله گری، سهامداری و تحلیل گر در جهان مالی

فارغ از اینکه به چه دارایی یا ابزار مالی مانند ارز های دیجیتال امروزی فکر می کنید، شما باید به نسبت فعالیت و هدف خود، نقش درستی را انتخاب کنید. تمامی این نقش ها دارای مسیر و هدف مشخصی برای خود هستند و در صورت انتخاب اشتباه، زیان های خطرناکی به بار می آید. در دنیای سرمایه گذاری های بلند مدت روی دارایی ها، انتخاب سهامداری یا سرمایه گذاری آزاد، همیشه ریسک های خود را داشته است. در بحث تریدینگ و معامله گری نیز، باید دقت کافی برای خرید و فروش همراه با مشارکت با تحلیل گر بازار داشت. در نهایت، چه به عنوان یک سرمایه گذار و یا یک معامله گر فعالیت کنید، بازار های مالی می تواند بسیار تجربه جذابی برای شما باشد.

 

About the author : zahra

ارسال دیدگاه

 1. TS 2 جولای 2022 در 2:21 ق.ظ - پاسخ

  I’m really inspired with your writing talents and
  also with the format to your blog. Is this a paid topic or did you modify it yourself?
  Either way stay up the nice quality writing, it is rare to peer a nice blog
  like this one these days..

  • zahra 5 جولای 2022 در 9:59 ق.ظ - پاسخ

   thank you for share your idea