توکن چیست

معرفی ارائه کننده : zahra

1304, 2022

بیت تورنت چیست

ارز دیجیتال بیت تورنت چیست و چه آینده ای دارد؟ دیگر همه ما با شبکه تورنت آشنایی داریم. این سرویس اشتراک و رمز گذاری فایل اهمیت فوق العاده ای دارد. [...]

در این مقاله میخواهیم برسی کنیم که توکن یعنی چه؟ : در دنیای ارز های دیجیتال، با اصطلاحات زیادی از جمله توکن، کوین و .. برمیخوریم. برخی از اصطلاحات دانسته هایی است که بدرد تریدر های رمز ارز ها میخورد اما به عنوان علاقه مندان به این دنیا، لازم است که با اصطلاحات متداول از جمله دش کوین، بیت کوین، کاردانو، اتریوم و… که نام ارزها هستند آشنا باشیم و نماد آنها را بشناسیم.

اصطلاحات دیگری نیز با محوریت تحلیل تکنیکال وجود دارند که در مقالات دیگری به آموزش آنها میپردازیم.

آشنایی با کوین

کلمه Coin به معنای سکه است که جایگزین پول های کاغذی ( اسکناس ) در دنیای رمز ارز ها است. این کلمه معمولا با نام ارزها از جمله بیت کوین، لایت کوین، دش کوین و… ترکیب میشود که توضیحات مربوط به هرکدام در مقالات خود وجود دارد.

 

آشنایی با توکن

توکن ها ارز هایی هستند که در بستر شبکه یک coin در حال فعالیت هستند. به عبارتی یک کوین دارای یک فضایی همانند یک استادیوم در شبکه بلاک چین است که آنرا با هزینه زیادی خریداری کرده است. اما زمانی که یک ارز بخواهد از یک فضای اجاره ای استفاده کند در واقع توکنی است که در بستر آن ارز قرار دارد اما قوائد خاص خود را از جمله اهداف، قوانین خرید و فروش و.. داراست.

تفاوت کوین و توکن

تفاوت عمده توکن ها بیشتر در هزینه ساخت کم آنهاست؛ و این هزینه کم دلیلی شده است برای سؤ استفاده بعضی از کلاهبرداران که با ساخت توکن های بی ارزش آنرا با پول های واقعی مبادله کنند. این دلیل برای خرید هر ارزی کافی نیست و  میتوان اطمینان داشت که  درصد زیادی از توکن های زیر 1 دلار با هدف دزدی و کلاهبرداری ایجاد میشوند و به آنها شت کوین میگویند.

چرا توکن؟

هزینه و زمان کم ساخت یکی از عمده ترین دلایل استفاده از توکن هاست. افرادی که بنیانگذار token هستند عمدتا به دلیل نداشتن سرمایه کافی پروژه خود را روی بستر بلاک چین ارزهایی مثل اتریوم پیاده سازی میکنند. با این کار میتوانند با گذشت زمان و جذب منابع توکن را به بلاک چین اختصاصی منتقل کنند.

token به خودی خود مشکلی برای خرید ندارد اما باید به سابقه آن و ارزشمندی ارز اطمینان داشته باشید…

About the author : zahra

ارسال دیدگاه