دستگاه ماینر چیست

معرفی ارائه کننده : zahra

1304, 2022

بیت تورنت چیست

ارز دیجیتال بیت تورنت چیست و چه آینده ای دارد؟ دیگر همه ما با شبکه تورنت آشنایی داریم. این سرویس اشتراک و رمز گذاری فایل اهمیت فوق العاده ای دارد. [...]

دستگاه ماینر چیست؟

دستگاه ماینر چیست؟ ماینر یک سیستم سخت افزاری پیشرفته به منظور استخراج ارزهای دیجیتال است. افراد زیادی در سراسر دنیا به کار استخراج ارز دیجیتال مشغول هستند. روشهای مختلفی برای استخراج ارز دیجیتال وجود دارد. استفاده از ماینر که دارای تنوع زیادی می باشد یکی از این روش ها به شمار می رود.  به این دستگاه ASIC نیز گفته می شود.  هدف از استخراج رمز ارزها با دستگاه ماینر این است که بتوان رمز ارزهایی که هنوز استخراج نشده اند را استخراج کرده و با سرمایه گذاری یا فروش آن ها سود زیادی کسب کرد.

امروزه با استخراج بیت کوین می توان به سود زیادی دست یافت. افراد زیادی هستند که اقدام به راه اندازی مزارع استخراج رمز ارز که متشکل از صدها و حتی هزاران ماینر است می کنند. اگرچه راه اندازی این مزارع استخراج رمز ارز هزینه زیادی دارد و هزینه برق آن بالا است، اما خوشبختانه میزان سودی که از استخراج رمز ارزهای مختلف به دست می آید بسیار زیاد است و می تواند هزینه زیاد برق و هزینه های مربوط به راه اندزای و نگهداری این مزارع را جبران کند.

اولین بار که کار استخراج رمز ارزها شروع شد می توانستیم با یک کامپیوتر ساده به استخراج بیت کوین بپردازیم. قبل از این که دستگاه ماینر به شکل امروزی وجود داشته باشد از کارت های گرافیک استفاده می شد. این کارت های گرافیک که به HIGH-END GRAPHICS CARDS  مشهور هستند پتانسیل بسیار بالایی برای ماین کردن رمز ارزها داشتند. از نظر هزینه برق مصرفی نیز به ازای هر واحد کار، این کارتهای گرافیک هزینه کمتری نسبت به CPU دارند. البته باید بگوییم که با معرفی دستگاه ماینینگ ظرفیت استخراج به 5 برابر کارت های گرافیک افزایش پیدا کرد.

دستگاه ماینر چیست و چه کاربردی دارد

 درآمد دستگاه ماینر به چه عواملی بستگی دارد؟

درامد دستگاه ماینر به پاداش استخراج رمز ارز مورد نظر بستگی دارد. همچنین افزایش نرخ هش و سختی که برای استخراج بلاک ها وجود دارد می تواند بر میزان درآمد این دستگاه تاثیر مستقیمی داشته باشد. برای مثال بیت کوین، پاداشی که برای استخراج هر بلاک می دهد در این چند ساله اخیر به نصف کاهش پیدا کرده است. الان چیزی در حدود 6.5 بیت کوین است. هر چهار سال مجدداً این پاداش نصف می شود. در کل چیزی در حدود 21 میلیون بیت کوین در نهایت می تواند استخراج شود و بعد از آن دیگر بیت کوینی برای استخراج وجود نخواهد داشت.

درآمد دستگاه ماینر به چه عواملی بستگی دارد؟

در مورد ارزهای دیجیتال دیگر نیز تقریباً به همین روش است. همچنین قدرت پردازش دستگاه ماینر برای استخراج بیت کوین، می تواند در میزان در آمد آن تاثیر بسیار زیادی داشته باشد. عامل دیگر می تواند قیمت دلار، قیمت بیت کوین در بازار و همچنین هش ریت باشد. میزان برق مصرفی ماینرها نیز می تواند عامل دیگری باشد که بر میزان درآمد این دستگاه تاثیر مستقیمی می گذارد.

 

چگونه دستگاه ماینر مناسب خریداری کنیم؟

انتخاب دستگاه ماینر مناسب می تواند تاثیر مستقیم بر میزان سودآوری شما از ماین رمز ارز داشته باشد. انواع مختلفی از دستگاه های ماینر در بازار وجود دارند که به سریعتر شدن فرآیند استخراج رمز ارز کمک می کنند. از جمله مشهورترین انواع دستگاه های ماینتر سخت افزاری می توان به دستگاه های زیر اشاره کرد.

  • پردازنده های گرافیکی یا GPU
  • ASIC یا مدارهای مجتمع با کاربرد خاص که تنها برای استخراج بیت کوین کاربرد دارند.
  • FPGA یا همان مدار مجتمع دیجیتال قابل برنامه ریزی
  • CPU یا پردازنده های مرکزی

در گذشته به راحتی می توانستیم با یک کامپیوتر ساده به استخراج بیت کوین بپردازیم. زیرا سختی استخراج این رمز ارز در آن زمان بسیار پایین بود.

یک عامل مهم در انتخاب دستگاه ماینر هش ریت دستگاه است. هر چه دستگاه هایی که می خرید هش ریت بالایی داشته باشد در این صورت شانس شما برای دریافت پاداش استخراج بیشتر خواهد شد. مورد دیگری که می تواند به شما کمک کند با خیال راحت تری ماینر مناسب را خریداری کنید میزان برقی است که دستگاه مصرف می کند. میزان مصرف برق دستگاه های ماینر با وات سنجیده می شود. هر چه این میزان کمتر باشد آن دستگاه پتانسیل بهتری برای سودآوری بیشتر دارد.

قبل از خرید ماینر بیت کوین، ابتدا باید بفهمید که از چه الگوریتمی برای رمز ارزی که قصد استخراج آن را دارید استفاده می شود و سپس به دنبال یک ماینر مناسب باشید که از این الگوریتم پشتیبانی می کند. زیرا یک برند مشابه ممکن است چندین ماینر با الگوریتم یکسان و متفاوت طراحی و روانه بازار کرده باشد. از جمله معروفترین برند های دستگاه های ماینر برای استخراج بیت کوین می توان به ANTMINER ، WHATSMINER ، INNOSILICON ، AVALON ، EBIT MINER ، CHEETAH MINER ، DRAGONMINT ، STRONGU MINER و اشاره کرد.

چگونه دستگاه ماینینگ بیت کوین مناسب خریداری کنیم؟

بنابراین برای کسانی که قصد سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال از طریق ماینینگ را دارند، هنگام انتخاب دستگاه ماینر توجه به ارز دیجیتالی که می خواهند استخراج کنند، از اهمیت زیادی برخوردار است. به عنوان مثال، یک ماینر ASIC فقط می تواند ارز بیت کوین را استخراج کند.

 

About the author : zahra

ارسال دیدگاه