رمز ارز دش کوین، معرفی و آینده

معرفی ارائه کننده : zahra

1304, 2022

بیت تورنت چیست

ارز دیجیتال بیت تورنت چیست و چه آینده ای دارد؟ دیگر همه ما با شبکه تورنت آشنایی داریم. این سرویس اشتراک و رمز گذاری فایل اهمیت فوق العاده ای دارد. [...]

ارز دیجیتال دش کوین

Dash coin  از معتبر ترین ارز های دیجیتالی است که رتبه  15 ام را در بین ارز های مطرح در دنیای رمز ارز ها  دارد. این ارز در سال 2014 معرفی شد و بیشترین رشد را در سال 2017 داشته است. در یک سال اخیر  147% رشد داشته است.آینده ارز دش با توجه به ویژگی های به خصوص ان مثل کارمزد کم، قابلیت استخراج با پاداش بالا، و قیمت کم کارمزد ها  آنرا رقیب خوبی برای بیت کوین قرار داده است. در ادامه به بررسی همه چیزی که برای خرید دش کوین و راهنمای هایی در رابطه با خرید سایر ارز ها نیاز دارید پاسخ میدهیم.

شروع با Dash Coin

چگونه می توان Dash Wallet تهیه کرد؟

منابع داش

چگونه داش بخریم؟

چگونه داش بدست می آورید؟

داش را کجا خرج کنیم؟

آینده داش کوین

استخراج معادن چیست؟

دش DASH چیست؟

ارز دیجیتالی dash coin  با هدف سرعت بخشیدن به معاملات و ارائه یک سیستم تامیین مالی غیر متمرکز در سال 2014 توسط Evan Duffield با عنوان “Xcoin (XCO)” منتشر شد. در ۲۸ ژانویه ۲۰۱۴، نام به “Darkcoin” تغییر یافت تا سرانجام در ۲۵ مارس ۲۰۱۵ به “Dash” تغییر نام یابد و بسیاری از مشکلات بیت کوین را حل کرد.

Dash با سرعت بخشیدن به معاملات ، ارائه حریم خصوصی مالی بیشتر و توسعه سیستم مدیریت و تأمین مالی غیرمتمرکز ، بسیاری از مشکلات ذاتی بیت کوین را حل کرده است.از این ارز میتوان برای پرداخت و دریافت استفاده کرد.  دش ارزی است که در مرحله ای بالاتر نسبت به بیت کوین در پلتفرم بلاک چین قرار دارد. دلیل تامیین امنیت حریم خصوصی  و ارائه سرعت معاملاتی بالاتر است.

دش از لایت کوین فورک زده شد، و لایت کوین از بیت کوین گرفته شد. با بروز فورک یک اشکال ایجاد شد و در نتیجه طی دو روز اول ۱. ۹ میلیون سکه دش استخراج شد. ۱. ۹ میلیون حدود ۱۰٪ از کل سکه‌های دش است که تا به حال وجود خواهد داشت!

ویژگی های ارز داش کوین

دش کوین میتواند با ویژگی های بخصوصی که نسبت به بیت کوین دارد در زمینه معاملات و استفاده در سیستم دریافت و پرداخت جایگاه خوبی پیدا کند. استفاده از یک مدل منحصر به فرد که شامل “Masternodes” است  ازمهم ترین ویژگی های این ارز است که در ادامه بررسی میشود.

  • حریم خصوصی
  • انتقال سریع تر با instant x
  • ایمن
  • جهانی
  • هزینه انتقال کم

 

دش محبوبیت خود را بدست آورده است، زیرا حریم خصوصی بهتر و سرعت معامله بالاتر از بیت کوین را ارائه می‌دهد. شبکه dash می‌تواند با کمک یک مدل منحصر به فرد که شامل “Masternodes” است، به سطح امنیت عالی برسد در ادامه در این مورد توضیحات بیشتری میدهیم.

ارز رمزنگاری شده دش نه تنها این مزایا را فراهم می‌کند، بلکه بر اساس یک مدل خودگردانی و تأمین بودجه شخصی نیز عمل می‌کند. برخلاف بیت کوین، شبکه دش می‌تواند بودجه خود را برای ایجاد پیشرفت بیشتر در فناوری دش تأمین کند.

چرا داش را انتخاب کنیم؟

حریم خصوصی

پرداخت های خود را خصوصی نگه دارید تا کسی نتواند شما را ردیابی کند ، معاملات و مانده های شما متعلق به شخص دیگری نیست. با ناشناس ماندن Dash در اوایل ، فقط می توانید به اطلاعات مالی خود دسترسی پیدا کنید.

انتقال سریع تر با instant x

Dash از قدرت شبکه Masternode خود برای استفاده از فناوری نوآورانه ای به نام InstantX استفاده می کند. هنگام ارسال پول ، کاربران می توانند کادر “Use InstantX” را در کیف پول خود علامت بزنند و معاملات کامل و برگشت ناپذیر ظرف چهار ثانیه ارسال می شود.

ایمن

رمزگذاری پیشرفته و پروتکل غیرقابل اعتماد برای اطمینان از امنیت کامل پرداخت و ناشناس بودن.

جهانی

شما می توانید با همان کارمزد پایین و به همان سرعتی که انگار پول می فرستید ، به هرجای دنیا پول ارسال کنید!

هزینه انتقال کم

هزینه ارسال اکثر تراکنش ها فقط چند سنت است و بسیار ارزان تر از خدماتی مانند Western Union ، PayPal یا Moneygram است.

کارت اعتباری با قابلیت استفاده از رمز ارز دش کوین

کارت های بدهی مجازی و فیزیکی بیت کوین؛ قامانند Dash است. با شارژ با ارز هایی است. کارت های بیت کوین مجازی بلافاصله صادر می شوند و می توان از آنها برای صرف بیت کوین در هر مکان بصورت آنلاین استفاده کرد. کارتهای فیزیکی بیت کوین در عرض 1-4 هفته تحویل داده می شوند و می توان از آنها برای صرف بیت کوین در هر مکان ، به صورت فیزیکی و آنلاین استفاده کرد.

بارگیری فوری کارت های نقدی بیت کوین را می توانید بلافاصله از کیف پول SpectroCoin بارگیری کنید. کارت ها با ارزهای مختلفی در دسترس هستند. کارتهای دلار ، یورو (یورو) و پوند استرلینگ صادر می شود.

این کارت  اعتباری  را می توان با ارزهای دیجیتال مختلف با ارزهای رمزپایه مختلف از جمله بیت کوین ، DASH و … تأمین کرد. هزینه کم برای دارندگان کارت بدهی SpectroCoin تضمین شده است. هزینه کارت بدهی دلار ، یورو یا پوند استرلینگ به ترتیب 9 دلار / 8 یورو / 6 گیگابایت است.

برداشت و سپرده نامحدود مادام العمر در کارت بدهی بیت کوین برای دارندگان کارت تایید شده. محدودیت های دیگر نیز زیاد است.

یک به یک

مانند Bittorrent ، Dash نیز یک شبکه کاملا غیر متمرکز نظیر به نظیر (P2P) است. به همین دلیل ، نیازی به اعتماد به یک بانک یا سرویس مرکزی دیگر ندارید. در معامله همه چیز بین شما و طرف مقابل باقی مانده است.

روش ها و اثبات خدمات

علاوه بر پاداش های سنتی اثبات کار (PoW) برای استخراج Dash ، به کاربران همچنین برای کار و نگهداری سرورهای خصوصی موسوم به “Masternodes” پاداش داده می شود.

masternodes چیست؟

به زبان ساده ، Masternodes بسیاری از زیرساخت های مورد نیاز برای یک شبکه Dash را فراهم می کند. بیشتر افراد با شبکه تک لایه استفاده بیت کوین آشنا هستند. کاربران تراکنش ها را به شبکه منتقل می کنند و وقتی ماینرها بلاک جدیدی را کشف می کنند ، همه این تراکنش ها را در بلاکچین قرار می دهند.

هر بلوک اضافه شده به زنجیره بلوک به عنوان یک “تأیید” در نظر گرفته می شود ، اما تا زمانی که حداقل شش تأیید را دریافت نکنید ، معاملات کاملا “پس گرفته شده” و غیرقابل برگشت محسوب نمی شوند. با میانگین زمان انسداد ده دقیقه ، تأیید معاملات بیت کوین حدود یک ساعت طول می کشد!

نحوه استخراج dash (ماین بلوک ها)

Dash با استفاده از یک شبکه دو لایه کارها را یک قدم جلوتر می برد. ردیف اول به همان روش بیت کوین کار می کند: ماینرها بلوک ها را پیدا می کنند و معاملات را به بلاکچین می فرستند. لایه دوم ، متشکل از سرورهای خصوصی به نام Masternodes ، ویژگی های اضافی مانند InstantX ، معامله خصوصی (Darksend) ، حاکمیت غیرمتمرکز و بودجه را فراهم می کند.

هرکسی می تواند یک Masternode بازی کند ، اما برای انجام این کار ، کاربر باید ثابت کند که 1000 DASH دارد. این کار برای جلوگیری از اصطلاحاً “حملات سیبل” به شبکه است. 1000 DASH قفل یا مصرف نشده است – یک مالک Masternode می تواند 1000 DASH را در هر زمان که بخواهد خرج کند ، اما با این کار Masternode خاموش می شود. Masternodes معمولاً در سرورهای خصوصی مجازی (VPS) میزبانی می شوند که توسط شرکتهایی مانند Amazon Web Services ، Microsoft Azure ، Vultr و دیگران مدیریت می شوند.

 

انگیزه افراد برای اجرای Masternodes است زیرا وقتی ماینرها بلوک های جدید پیدا می کنند ، بخشی از پاداش را دریافت می کنند (45٪ پاداش بلوک به ماینرها ، 45٪ به Masternodes می رسد و 10٪ برای تأمین بودجه پروژه های مربوط به Dash از طریق غیرمتمرکز استفاده می شود سیستم بودجه بندی). ROI در حال حاضر حدود 15٪ است (در طول یک سال ، تقریبا 150 Dash از اجرای Masternode بدست خواهید آورد).

آینده داش کوین

Dash به طور خاص در توسعه ارزهای دیجیتال پیشگام است ، اولین کسی است که در زمینه های امنیتی ، مبادلات فوری و سایر ویژگی های خیالی دیگر کار می کند. ما اطمینان داریم که یادگیری در مورد نوآوری ، نگه داشتن مقداری پول رایانه ای ضروری است و این واقعیت را می دانیم که استفاده از کیف پول برای ارسال و دریافت پول بسیار طبیعی است ، و بدون هیچ تلاشی ، ایده های جدیدی در مورد چگونگی همینطور این نوآوری جدید را در زندگی روزمره خود تقویت کنید.

برای اطلاعات بیشتر وایت پیپیر dash را مطالعه کنید.

About the author : zahra

ارسال دیدگاه