بررسی مفهوم استخراج و ماین کردن

معرفی ارائه کننده : zahra

1304, 2022

بیت تورنت چیست

ارز دیجیتال بیت تورنت چیست و چه آینده ای دارد؟ دیگر همه ما با شبکه تورنت آشنایی داریم. این سرویس اشتراک و رمز گذاری فایل اهمیت فوق العاده ای دارد. [...]

دوج کوین جایگزین بیت کوین می شود یا نه؟

دنیای ارز دیجیتال میتواند همه را وسوسه کند که با پیگیری افراد مطرح این حوزه به درآمد های کلان برسند. این حوزه علاوه بر پولساز بودن خطرات خاص خود را دارد. در دنیای جدید رمز ارزها شما باید توقع ریزش های کلان داشت باشید حتی منتظر باشید که آلت کوین قوی مانند دوج کوین جایگزین بیت کوین شود. درست است که ارز دوج کوین تا اواخر سال 99 ارز مطرحی نبود، اما تنها با حمایت ایلان ماسک مدیر کمپانی تسلا این ارز توانست حدود 300 درصد تنها در عرض 2 هفته رشد کند.

ارز دیجیتال دوج کوین چیست؟

Doge coin  از جمله ارز های با ارزش بازار ارز دیجیتال بر پایه لایت کوین ابدا شده است. این ارز در سال 2013 ساخته شده و  از اصلی ترین تفاوت های این ارز تورمی بودن آن است. این ارز هیچ محدودیتی در تعداد سکه های در گردش وجود ندارد. این موضوع شاید موجب به صرفه نبودن ماینینگ ارز دوج شود. در ادامه خالق این رمز ارز برای حل مشکل پاداش خود را دوج کوین جدید قرار داد.  بیلی مارکوس  اظهار داشته است که این ارز تا حد از اهداف خود دور شده است. این برنامه نویس بیان کرده که هدف اصلی تیم توسعه دوج کوین برای پایدار و ایمن نگه داشتن نرم افزار بوده است اما با به روز نشدن نرم افزاری این رمز ارز به نظر میرسد از اهداف اصلی فاصله گرفته شده است.

مقایسه دوج کوین و بیت کوین

از لحاظ اهداف ارز doge  در ابتدا به قصد یک رمز ارز قابل فروش ایجاد نشد اما بیت کوین به عنوان یک ارز غیر متمرکز عرضه شد. اولین تامین مالی ارز دوج در سال 2013 انجام شد  اما بیت کوین سابقه اش به 4 سال قبل یعنی سال 2009 میرسد.

محدودیت در عرضه از مهم ترین تفاوت های میان این دو است بیت کوین محدودیت 21 هزار عددی دارد که حدود 80 درصد از آن استخراج شده است و هر چه محدود تر میشود اهمیت آن بیشتر میشود. از مهم ترین ارز هایی که در گران شدن کارت گرافیک نقش داشت دوج کوین بود. با رشد این عرضه قیمت هر کارت گرافیک در ایران به حدود 2 برابر رسید.

آخرین حمایت ها از آینده دوج کوین

به گفته بیلی مارکوس بنیانگذار این ارز خصوصیاتی مانند همه گیری، مفید بودن، سود مناسب منجر به افزایش سهم جامعه doge شده و به همه گیری این ارز کمک میکند.

در کنفرانس B Word ایلان ماسک بیان کرد که همچنان شخصا خریدار مقدار زیادی بیت کوین بوده است اما همچنان توییت ها و رفتار این میلیادر نشان از حمایت همه جانبه او از ارز دوج دارد. از مهم ترین دلایل علاقه مندی ماسک به این ارز آسان تر بودن هزینه استخراج و کمتر بودن مصرف برق استخراج آن است.

منبع: https://u.today/dogecoin-founder-revealed-successful-flowchart

 

About the author : zahra

ارسال دیدگاه