شت کوین چیست؟

معرفی ارائه کننده : zahra

1304, 2022

بیت تورنت چیست

ارز دیجیتال بیت تورنت چیست و چه آینده ای دارد؟ دیگر همه ما با شبکه تورنت آشنایی داریم. این سرویس اشتراک و رمز گذاری فایل اهمیت فوق العاده ای دارد. [...]

شت کوین چیست؟

شت کوین چیست؟ شت کوین در واقع اصطلاحی است که به ارزهای دیجیتالی که به هیچ وجه نمی توان آینده آن را پیش بینی کرد و برنامه مشخصی از طرف سازنده یا سازندگان آن مطرح نشده است که نشان دهد این ارز در آینده قرار است چه اهدافی را دنبال کند گفته می شود. این ارزهای دیجیتال در واقع به دنبال سرمایه گذاری افرادی که قصدشان کسب سود زیاد در مدت زمان کم است به وجود می آیند. افرادی که به دنبال کسب درآمد از بیت کوین هستند اما شاید سرمایه لازم برای خرید آن را نداشته باشند به دنبال خرید ارز های چند سنتی ارزان میروند تا سود بیشتری کسب کنند، چه بسا ممکن است درکوتاه ترین زمان ممکن بیشترین سود یا ضرر را به سرمایه گذاران وارد کنند و حتی ممکن است کل دارایی سرمایه گذاران را از بین ببرند.

شاید سوالی که برای شما پیش بیاید این است که علت افت و نزول شت کوین چیست؟ در جواب باید بگوییم که وقتی ارز دیجیتالی نتواند سرمایه گذارانی برای بلند مدت جذب کند در نتیجه با سقوط شدید همراه خواهد شد. شاید برایتان جالب باشد که در واقع ساخت شت کوین ها اغلب با حسن نیت صورت نمی گیرد بلکه به صورت کاذب قیمت آن ها بالا می رود و این بالا رفتن قیمت تنها بر حدس و گمان استوار است نه چیز دیگر، بنابراین باید بگوییم که سرمایه گذاری در این ارزهای دیجیتال یا به اصطلاح شت کوین نمی تواند ایده خوبی باشد و به کسی هم پیشنهاد نمی شود که تمام سرمایه خود را در شت کوین ها سرمایه گذاری کند.

تا حالا به این فکر کرده اید که در دیکشنری معنی شت کوین چیست؟ اگر در دیکشنری به دنبال واژه ShitCoin بگردیم می بینیم که به این صورت معنی کرده اند که راهی بسیار عالی و خوب برای از دست دادن تمامی دارایی خود. بله شت کوین را می توان یک رمز ارزی دانست که بالاخره یک روزی ارزش خود را از دست خواهد داد و کاملا بی ارزش و صفر خواهد شد. به زبان ساده تر باید بگوییم که شت کوین ارز دیجیتالی است که هیچ ویژگی خاصی نداشته و هیچ کاربردی هم ندارد. شت کوین توکنی است که هیچ هدف خاصی ندارد.

تاریخچه شت کوین چیست؟

برای خیلی از افرادی که در ارزهای دیجیتال مشغول فعالیت هستند همواره این موضوع که تاریخچه شت کوین چیست و این اصطلاح از کجا آمده است یک معمای حل نشده است. شاید بتوان گفت که این واژه از میان شبکه های اجتماعی سر بیرون آورده باشد. زیرا نوشتن عبارت “این ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری مناسب نیست” بسیار طولانی خواهد بود بنابراین به مرور و توسط افراد مختلفی این واژه یعنی shitcoin به دلیل راحت بودن نوشتن و بیان کردن آن به وجود آمده باشد. چون که همه ما عادت داریم در شبکه های اجتماعی همه چیز را مختصر و به صورت کوتاه شده بیان کنیم. از همان زمان پیدایش بیت کوین و گذشت مدت زمان کمی بعد از آن یعنی در سال 2009 واژه شت کوین به وجود آمده است. بر اساس بررسی های انجام شده مشخص شده که برای اولین بار این واژه در فروم  BitcoinTalk در تاریخ دوم نوامبر سال 2010 به کار برده شده است. در redit نیز در سال 2011 این واژه برای اولین بار استفاده شده است.  اگر نگاهی به داده هایی که از Google Analytics می توان به دست آورد بیندازیم می بینیم که تا پیش از سال 2017 این واژه زیاد مورد استفاده قرار نمی گرفت.  اما امروزه اگر در شبکه های اجتماعی و سایت های مختلف جستجویی داشته باشیم می بینیم که همه جاز از واژه شت کوین استفاده می شود و برای همه افرادی که تازه به دنیای ارزهای دیجیتال ورود پیدا کرده این این سوال پیش می آید که شت کوین چیست و چه ارزهایی در ردیف شت کوین ها قرار می گیرند و همه دوست دارند که با این ارزها بیشتر آشنا شوند تا سهواً سرمایه های خود را وارد این ارزهای بی ارزش و بی هدف نکنند. در ادامه قصد داریم شما را با ویژگی های شت کوین بیشتر آشنا کنیم و برخی از ارز هایی که در حال حاضر در ردیف شت کوین ها قرار می گیرند را به شما معرفی نماییم.

ویژگی های شت کوین چیست؟

ویژگی شت کوین چیست و چگونه می توان تشخیص داد که یک ارز دیجیتال در ردیف شت کوین ها قرار می گیرد. اصلاً شت کوین بخریم یا نه؟ در واقع مهمترین ویژگی یک شت کوین این است که قیمت بسیار پایینی دارد و اگر به نمودار آن نگاهی بیندازیم می بینیم که صعود و نزول یا پامپ و دامپ شدیدی در نمودار قیمتی آن اتفاق افتاده است. ارز دیجیتال هایی که به صورت شت کوین هستند دارای یک ویژگی مشترک می باشند شاید برایتان این سوال پیش بیاید که ویژگی مشترک ارزهای شت کوین چیست؟ در جواب باید بگوییم که ویژگی مشترکی که بین همه شت کوین ها وجود دارد این است که همه آن ها این ادعا را دارند که برای یک مشکل خاصی که پیدا کرده اند راه حل درستی دارند در صورتی که اصلا اینگونه نیست و چه بسا بعد از بررسی های بیشتر متوجه خواهید شد که اصلا چنین مشکلی وجود خارجی ندارد.

برخی از شت کوین ها هستند که قیمت بالایی دارند و کسی که به تازگی وارد بازار ارزهای دیجیتال شده است فکر می کند که ارزش این ارز هم مثل قیمتش بالا است در صورتی که اینگونه نیست برای نمونه ارز بیت کانکت یک ارز دیجیتالی بود که تا 5000 درصد هم رشد کرد اما بعداً مشخص شد که این ارز یک کلاهبرداری است و بنابراین قیمت آن سقوط وحشتناکی کرد.

اسامی شت کوین ها

ویژگی دیگری که شت کوین ها دارند این است که آن ها معمولاً مدت زمان زیادی نیست که شروع به فعالیت کرده اند. بنابراین برای این که بتوانید تشخیص دهید یک ارز دیجیتال چقدر احتمال دارد شت کوین باشد یا یک ارز با ارزش و معتبر، باید بررسی کنید که چه مدتی است که این ارز دیجیتال در بازار شروع به کار کرده و سرمایه ای که تا به حال جمع کرده است چقدر طول کشیده که به این سرمایه برسد. از جمله اسامی ارز های شت کوین که جزو معروف ترین شت کوین ها می باشند می توان به هوگ(hoge)، شیاسی اینو (xiasiinu)،سیف مون، ElonGate، ونوس(venus)، kickpad و …اشاره کرد که پتانسیل رشد بالایی دارند. امیدواریم که توانسته باشیم در این مطلب پاسخ سوال شت کوین چیست را داده باشیم و توانسته باشید اطلاعات کافی به دست آورید.

About the author : zahra

ارسال دیدگاه