ماین چیست ( دستورالعمل استخراج رمز ارز )

معرفی ارائه کننده : zahra

1304, 2022

بیت تورنت چیست

ارز دیجیتال بیت تورنت چیست و چه آینده ای دارد؟ دیگر همه ما با شبکه تورنت آشنایی داریم. این سرویس اشتراک و رمز گذاری فایل اهمیت فوق العاده ای دارد. [...]

ماین چیست ؟ بررسی مفهوم Mine کردن

ماین چیست؟ ماین کردن یک روش کسب درآمد جدید است که می توان بدون کار کردن فیزیکی به درآمد بسیار بالایی رسید. قیمت بیت کوین به عنوان یک ارز و دارایی دیجیتال روز به روز در حال افزایش قیمت است.  بنابراین این ارز دیجیتال همواره به عنوان یکی از بهترین ارزها برای ماین کردن مورد استفاده قرار می گیرد. معنی این کلمه یعنی استخراج کردن. اصولاً می دانیم که در مفهوم عامیانه استخراج کردن به معنی استخراج یک سری منابع از معادن است. مانند خارج کردن زغال سنگ از معادن زغال سنگ. در مورد ارزهای دیجیتال نیز این مفهوم صادق است.

استخراج ارز دیجیتال به چه معنی است؟

در مورد ماینینگ ارز دیجیتال باید بگوییم که ماین در واقع پاداشی است که برای استخراج ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین به کاربرانی که به عنوان MINER شناخته می شوند داده می شود.  عمل استخراج رمز ارز در واقع به تایید تراکنش های رمز ارز گفته می شود که توسط دستگاه های الکترونیکی مانند ماینر ها، کامپیوتر و … انجام می گیرد. شاید برای شما سوال باشد که ماين كردن بيت كوين چيست و چگونه می توان این کار را انجام داد؟ ماین کردن بیت کوین از طریق حل برخی از معادلات و پردازش توسط رایانه انجام می شود.  این کار را می توان با کمک دستگاه های الکترونیکی پیشرفته مانند کامپیوتر، موبایل و دستگاه های ماینر انجام داد.و به کسب درآمد روزانه از بیت کوین پرداخت.

بررسی مفهوم استخراج و ماین کردن

 

دستورالعمل ماین و  استخراج رمز ارز

عمل ماین کردن باعث به وجود آمدن کوین های جدید در سیستم شده و به موجودی در گردش آن رمز ارز که استخراج بر روی آن صورت گرفته است اضافه می شود. دستگاه های استخراج رمز ارز به شبکه بلاکچین کمک می کنند که همواره بتواند به فرآیند تولید بلاک ادامه دهد. استخراج رمز ارز با توجه به شبکه ای که رمز ارز در آن قرار گرفته می تواند با کمک لپ تاپ، موبایل،کامپیوتر خانگی و یا دستگاه های پیشرفته انجام شود. ارز های دیجیتالی قابلیت استخراج دارند که از الگوریتم pow  پیروی کنند. این نوع ارز های دیجیتال قابلیت صدور کوین جدید را خواهند داشت و می توان با کمک دستگاه های مختلف کامپیوتری به استخراج آن ها پرداخت.

چگونه ماینر شویم؟

دستورالعمل استخراج و ماین رمز ارز دیجیتال به این صورت است که وقتی تراکنشی در شبکه بلاکچین انجام می شود (اعم از این که کوین مورد نظر خرید و فروش می شود یا به حسابی دیگر انتقال داده می شود) برای این که این تراکنش به صورت دقیق و کامل انجام شود نیاز است که مورد تایید قرار گیرد. تراکنش هایی که در شبکه بلاکچین ارسال می شوند توسط ماینرها جمع آوری شده و سازماندهی می شوند. MINER در واقع این تراکنش ها را دریافت کرده و به تایید یا عدم تایید آن ها (در صورت وجود مشکل ) می پردازد و بعد از این که تراکنش را تایید کرد آن تراکنش در حافظه بلاکچین اضافه خواهد شد. این کار تا موقعی انجام می شود که ظرفیت یک بلاک کامل شود و بعد آن را به بلاک چین اضافه کرده و مراحل کار را با بلاک بعدی انجام می دهد. در واقع می توان گفت که ماین کردن بیت کوین یکی از روش های تولید بیت کوین جدید است و درامد دستگاه ماینر از این طریق به دست می آید. هر چقدر تعداد دستگاه های استخراج ارز دیجیتال یا miner بیشتر باشد پاداش استخراج ارز دیجیتال بین آن ها تقسیم شده و در نتیجه این موضوع می تواند باعث به وجود آمدن رقابت شدیدی بین minerها برای دریافت پاداش بیشتر شود.

ماین کردن و استخراج رمز ارز با موبایل

برای این که به ماین کردن بیت کوین یا سایر رمز ارز های مانند اتریوم و … بپردازید نیاز است که از نرم افزار یا اپلیکیشن MINING استفاده کنید. البته باید بگوییم که با توجه به گستردگی شبکه ارز دیجیتال بیت کوین و اتریوم و … این روش استخراج و ماین کارایی چندانی ندارد و در نهایت می تواند منجر به آسیب رساندن به گوشی موبایل شما شود. نمونه برنامه های مخصوص این کار به شرح زیر است.

 •  Minergate
 • Crypto Miner
 • DroidMiner
 • Electroneum

اپلیکیشن های mining روی گوشی

برای پاسخ به این سوال که برنامه استخراج بیت کوین با گوشی کاربردی هستند یا نه؟ باید بگویم نمونه های زیادی از این برنامه ها وجود دارند. اما مسئله مهمی که باعث میشود کاربران سمت استخراج ارز از طریق موبایل نروند.

ماین کردن و استخراج رمز ارز با موبایل

یکی از اپلیکیشن هایی که برای این منظور مورد استفاده قرار می گیرد minergate mobile miner  است. با نصب این نرم افزار می توانید به استخراج ارزهای دیجیتالی مانند دش، مونرو، دیجیتال نوت، کوایزر کوین و … بپردازید.  همچنین برنامه دیگری به نام bitcoin miner یکی دیگر از برنامه های پرطرفدار می باشد که می توان آن را بر روی اکثر گوشی های موبایل نصب کرد. این اپلیکیشن علاوه بر بیت کوین از چندین رمز ارز دیگر نیز پشتیبانی می کند. البته برنامه های دیگری نیز برای ماین کردن بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال برای گوشی وجود دارد که معرفی همه آن ها از حوصله این مقاله خارج است و شما با یک جستجوی ساده در گوگل می توانید این برنامه ها را نصب کنید.

کسب درامد روزانه از بیت چگونه است ؟

برای کسب درامد باید اول روش های کسب درآمد از بیت کوین را بدانید. ترید یا معامله یکی از روش های پر درآمد است که پیشنهاد ما برای سرمایه های کم ترید است اما اگر علاقه دارید سرمایه گذاری بیشتری انجام دهید mine برای شما مناسب تر است. در ادامه این مقاله به بررسی چندین روش برای استخراج میردازیم. چندین روش برای ماین کردن بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال وجود دارد که در ادامه با این روش ها به صورت مختصر آشنا می شویم.

 • برای این که به عمل ماین کردن بیت کوین یا سایر رمز ارزها بپردازیم باید ابتدا دستگاه استخراج بیت کوین یا miner تهیه کنیم. اگرچه در ابتدای تاریخ بیت کوین ، MINER ها از رایانه های داخلی معمولی و بعداً از کارت های گرافیک استفاده می کردند ، امروز شما با این روش هیچ بیت کوینی دریافت  نخواهید کرد(یا به عبارت دقیق تر ممکن است چیزی بدست آورید ، اما در واقع مقدار بسیار کمی خواهد بود و ارزش وقت گذاشتن و صرف انرژی را نخواهد داشت)  امروزه عمل استخراج بیت کوین به کمک سخت افزارهای خاصی که بر اساس الگوریتم خاص همان رمز ارز طراحی شده اند (Asic) یا miner انجام می شود. از مزایای استفاده از این دستگاه ها این است که سرعت استخراج بسیار بالایی دارند و انرژی کمتری هم مصرف می کنند.  سرعت این دستگاه ها در ماین بیت کوین حیرت انگیز است.  دستگاه های پیشرفته می توانند حدود 14 تراش را در ثانیه انجام دهند. اگر در فکر شروع استخراج بیت کوین هستید، باید در هنگام انتخاب خود برای خرید این دستگاه ها بر روی پارامتر هایی مانند  عملکرد (میزان هش) ، مصرف برق و قیمت تمرکز کنید. نرخ هش یک دستگاه نشان می دهد که ماشین می تواند در هر ثانیه چند تلاش برای حل یک بلوک انجام دهد. ما به شما توصیه می کنیم در این زمینه تحقیقات بیشتری انجام دهید و دستگاهی را انتخاب کنید که سود آوری مناسبی برای شما داشته باشد. تنها به قیمت دستگاه اکتفا نکنید بلکه عملکرد و هش ریت و میزان مصرف برق را نیز در خرید دستگاه ها مد نظر قرار دهید.
 • مرحله دوم برای تبدیل شدن به MINER این است که باید به فکر راه اندازی کیف پول بیت کوین برای نگهداری بیت کوین های استخراج شده باشید. با کیف پول های بیت کوین می توانید به مدیریت بیت کوین های استخراج شده بپردازید. انواع کیف پول های نگهداری ارز دیجیتال شامل کیف پول های کاغذی، نرم افزاری و سخت افزاری می باشد که می توانید با توجه به مزایا و معایبی که هر کدام از این کیف پول ها دارند یکی را انتخاب کنید.
 • روش بعدی برای به دست آوردن بیت کوین که بیشتر در زمان های گذشته کاربرد داشت استفاده از کامپیوتر و قدرت cpu و کارت گرافیک رایانه های خانگی بود. با توجه به این که سختی استخراج در  شبکه بیت کوین این روزها بیشتر شده است و شبکه آن گسترده تر شده است این روش دیگر کارایی لازم را ندارد.
 • روش بعدی استخراج بیت کوین به این صورت است که نیاز به هیچ دستگاه سخت افزاری برای ماین کردن بیت کوین نیست. در این روش شما به خرید سهم عمده ای از یک کوین می پردازید و آن را برای مدت زمانی مشخص در حساب خود مسدود می کنید و از این طریق باعث می شوید که امنیت شبکه تامین شود. با این کار شما می توانید به عنوان یک مستر نود شبکه تبدیل شده و در ازای آن یک مقدار ثابت از کوین به عنوان پاداش کار دریافت نمایید.  این روش استخراج رمز ارز را می توان برای رمز ارزهایی استفاده کرد که از  الگوی اثبات سهم یا pos برخوردار هستند. و همه کوین های بازار را نمی توان به این روش استخراج نمود.
 • روش دیگر این است که دستگاه ماین بیت کوین یا ارز دیجیتال خود را به یک استخر استخراج ارز دیجیتال متصل کنید. مطمئنا شما نمی توانید به تنهایی با مزارع استخراج بزرگی که در جهان وجود دارد با یک یا چند دستگاه miner رقابت کنید. با پیوستن به استخرها استخراج به راحتی می توانید یک سود تضمین شده و ثابت داشته باشید. البته این سود بعد از کسر کارمزد مجری استخر به شما تعلق خواهد گرفت.

 

About the author : zahra

ارسال دیدگاه

 1. احسان 11 آگوست 2021 در 7:36 ق.ظ - پاسخ

  سلام با کامپیوتر شخصی میشه ماینینگ انجام داد؟
  ماین با گوشی که خیلی فشار میاره به پردازنده و به قیمت خرابی گوشی نمی ارزه برای ماین با کامپیوتر چقدر هرینه اولیه سیستم بکنیم

  • zahrash 11 آگوست 2021 در 8:25 ق.ظ - پاسخ

   سلام ماین با کامپیوتر شخصی هم به صرفه نیست پیشنهاد میکنیم از کامپیوتر های مخصوص این کار یعنی Bitmain S17 Pro و Whatsminer M21S استفاده کنید

 2. علی ایرانی 4 فوریه 2022 در 11:37 ق.ظ - پاسخ

  سلام دوستان برای ماین کردن با لبتاب یا کامپوتر خونگی میتونین با این لینک
  https://cryptotabbrowser.com
  یه مرورگر ساده دانلود کنین و بیت کویین ماین کنین
  موفق باشین

  • zahra 5 فوریه 2022 در 7:13 ق.ظ - پاسخ

   بررسی لینک به عهده خود دوستان هست.