هولد چیست

معرفی ارائه کننده : zahra

1304, 2022

بیت تورنت چیست

ارز دیجیتال بیت تورنت چیست و چه آینده ای دارد؟ دیگر همه ما با شبکه تورنت آشنایی داریم. این سرویس اشتراک و رمز گذاری فایل اهمیت فوق العاده ای دارد. [...]

هولد چیست؟ مفهوم hodl ارز دیجیتال

هولد چیست؟

هولد چیست: هولد ارز دیجیتال یا ( هودل) به معنای نگه داری ارز می باشد. از این راه شما میتوانید ارز های دیجیتال خود را افزایش دهید. اصطلاح هودل در سال 2013 مطرح شد. زمانی که شما ارز دیجیتال خریداری میکنید یک سرمایه گذار به حساب میآیید. در دنیای رمز ارز ها نوسانات بازار بسیار زیاد است اگر شما در این بازار یک معامله گر ( تریدر)  باشید در واقع باید متخصص پیش بینی رکود و سعود بازار باشید. اما در صورتی که هولدر ارز دیجیتال باشید شما تنها داریی خود را نگه داری میکنید تا بازار به سود قابل توجهی برسد.

حداقل زمان هولد بین 1 تا 3 سال است.  این موضوع یکی از چالش هایی است که سرمایه گذاران دنیای ارز دیجیتال با آن مواجه هستند، چرا که شما باید توان مالی لازم برای نگه داری و نوسان گیری در زمان رکود را داشته باشید و طی این مدت به پول سرمایه گذاری شده احتیاجی نداشته باشید.

هولد ارز دیجیتال یا هودل کردن به چه معناست؟

علاقه مندان به دنیای ارز دیجیتال دامنه گفتگویی خاص خود را دارند! و اصطلاحاتی عجیب در این حوزه استفاده میکنند که یکی از انها هولد است. زمانی که در سال 2013 بازار سقوط کرد ارزش بیت کوین از 1150 به 150 دلار رسید و در این میان عده زیادی متضرر شدند. شاخص ترس بسیار بالا بود و بسیاری از معامله گران شروع به فروش رمز ارز ها کردند.

در این وضعیت عده ای از تریدر های بازار که پیش بینی ارام شدن بازار را قطعی میدانستند اقدام به “هولد دارایی” کردند. در این مقابل عده ای از افراد با شورت کردن بیت کوین به دنبال ضرر کمتر بودند. short به معنی فروش دارایی برای خرید با قیمت پایین تر در آینده است.

یک هولدر کیست؟

هولدر ها قالبا سرمایه گذاران عظیم حوزه کریپتو هستند به هولدر های بزرگ ارز دیجیتال نهنگ میگویند. برای مثال گیم کیوبی یکی از افرادی است که در تالار گفتگوی بیت کوین یک تاپیک با تیتر ” من هولدر هستم” راه اندازی کرد تا دیگران هم متوجه شوند که بازار بعد از اصلاح رشد خوبی خواهد داشت و فروش بیت کوین در شرایط فعلی اشتباه است. تصمیم کیوبی برای هولد باعث شد تا ثروت خوبی را بدست بیاورد چرا که بیت کوین تا به امروز جدود 300 برابر رشد کرده است.

برای کسانی که نمیتوانند مانند یک تریدر حرفه ای مدام پیگیر بازار باشند بهترین راه برای کسب درآمد از بیت کوین هولد کردن به صورت بلند مدت است. در هر صورت اگر شما مشتاقید که از ترید به عنوان یک شغل تمام وقت کسب درآمد کنید دوره صفر تا صد ارز دیجیتال و ترید بهترین گزینه برای شماست تا با کمترین هزینه و ضرر بتوانید از بازار سود خوبی بگیرید.  برای اطلاعات بیشتر در این زمینه با آیدی تلگرام کانال در ارتباط باشید.

قوانین و نکات هولد چیست؟

سایت گیت هاب مرجع بزرگ برنامه های متن باز دنیا است. در این سایت برای هولدر های ارز دیجیتال نکاتی آورده است. در این مقاله با بهره گیری از مطالب این سایت و نظرات تریدر های آکادمی برسام قاسمی آموزش داده است که یک هولدر کیست؟ و چگونه میتوان سود خوبی را بدون وقت گذاشتن زباد کسب کرد.

 1. هرگز سکه های خود را در کوتاه مدت نفروشید.
 2. سعی کنید در بازار سبز خریدار نباشید.
 3. اگر در افت قیمت ها سرمایه شما کاهش پیدا کرد به جای فروش، نوسان بگیرید.
 4. اگر سرمایه شما مبلغ مناسبی به خرید ارز جدید (نوسان گیری و خرید) نیاز ندارید
 5. سعی کنید سرمایه مازاد وارد بازار کنید تا نگران افت قیمت در رکود نباشید.
 6. اخبار های مربوط به ترس و طمع را دنبال نکنید. ( عدم پذیرش ارز توسط کشوری خاص و .. )
 7. رمز ارز های خود را در کیف پول های مطمئن نگه داری کنید و کلید خصوصی را در چند جا نگه داری کنید.
 8. اگر میزان سرمایه عظیمی دارید از کیف پول سخت افزاری استفاده کنید.
 9. سعی کنید برای آینده فرزندان خود به جای سرمایه گذاری در بانک در ارز دیجیتال سرمایه گذاری کنید.
 10. بالا رفتن قیمت ارز های دیگر نشان از روند صعودی کل بازار دارد پس نگران ارز خود نباشید.

سبد هولد چیست

سبد هولد چیست؟

هولد کردن یکی از استراتژی های ایمن کسب سود در بازار ارز دیجیتال است. در این مقاله به سوالات شما از جمله هولد چیست و هولدر کریپتو به چه کسی میگویند دارد پاسخ داده شد. هولد کوتاه مدت اگر با بررسی دقیق بازار همراه باشد سود خوبی به همراه خواهد داشت. هولد ارز های دیجیتال در عین حال که به زمان زیادی نیاز ندارد اما اگر هوشمندانه انجام نشود سود زیادی را به سرمایه گذار نخواهد داد. برای مثال افرادی که برای سرمایه گذاری تنها به خرید بیت کوین بسنده کردند در زمان رکود بازار دچار زیان هم شدند اما اگر شما به آلت کوین ها توجه کنید با توجه به قیمت پایه این ارزها امکان رشد در بلند مدت را دارند از طرفی در صورت وجود هر گونه خبر فاندامنتال اولین ارزی که سقوط میکند بیت کوین است. با توجه به این موارد تهیه سبد هولد به عنوان یکی از راه های شناسایی بهترین ارز های دیجیتال برای هولد به شما پیشنهاد میشود.

سبد هولد یکی از خدمات آکادمی برسام قاسمی است. که در این سبد حداقل 3 سال زمان برای کسب نتیجه لازم است. امیدواریم به شما برای پرسود بودن کمک کرده باشیم. برای اطلاعات بیشتر در مورد نحوه درست سرمایه گذاری بلند مدت در ارز دیجیتال  و داشتن سبد هولد اختصاصی (حداقل مدت 1 سال ) به پشتیبانی آکادمی در تلگرام پیام دهید. ( در جدول زیر نمونه سبد های آکادمی، در سال گذشته و میزان بازدهی تعدادی از ارزها را مشاهده میکنید.)

سبد3 ساله

22ماه مانده تا پایان سبد
 • Rsr:247%
 • Matic:7330%
 • Icx:280%
 • Zil: 250%
 • Ankr:1700%
 • Ftm:4480%

سبد ۱ ساله

0ماه مانده تا پایان سبد
 • 3183%:Btt1
 • 930%:Key
 • Stpt:1117%
 • Sxp:350%
 • Troy:800%
 • Qtum:92d 985%
 • Ont:400%
 • One:3957%

هولد یا ترید، کدام بهتر است؟

ترید یا هولد:  تا اینجا یاد گرفتیم که هولد چیست و چه مزایایی دارد اما یکی از مهم ترین سوالات افراد تازه کار در حوزه کریپتو کارنسی اینست که هولدر باشیم یا تریدر؟ این موضوع بستگی به میزان ریسک پذیری شما دارد. برای اینکه ریسک کمتری را متحمل شوید به شما سبد هولد را پیشنهاد میدهیم. در هر صورت اگر انتخاب شما تریدر شدن است اولین و مهم ترین آموزش، یادگیری نحوه مدیریت سرمایه در ارز دیجیتال است. پیشنهاد ما به شما اینست که حدود 80 درصد از سرمایه خود را به عنوان هودل در نظر بگیرید. از میزان  20 درصد سرمایه باقی مانده 80 درصد را در ترید اسپات و 20 درصد را در ترید فیوچرز به کار بگیرید. توجه داشته باشید که ترید فیوچرز از بخش های پر ریسک است و همیشه باید میزان 10 الی 20 اختصاص داده شود نه بیشتر.

تفاوت های هولد و ترید:

 • حرفه ای شدن در ترید حدود 6 ماه زمان تمرین نیاز دارد.
 • استرس زیادتری به دلیل نیازبه نوسان گیری تجربه میکنید.
 • در هولد در دامپ های شدید نوسان گیری نخواهید داشت. (نیازی به تحلیل معاملات کوتاه مدت نیست)

چرا باید ارز دیجیتال بخریم

در اقتصاد متورم و پر چالش بعد از کرونا اهمیت سرمایه گذاری (investment) بر کسی پوشیده نیست. به گفته مدیر عامل بایننس شما نمیتوانید از تورم جلو بزنید مگر اینکه رمز ارز داشته باشید!. بازار رمز ارز ها اگر چه متلاطم هست اما میزان سود بالا و دلاری بودن قیمت ارز ها میتواند از نگرانی شما بابت تورم و کاهش ارزش ریال در بلند مدت کم کند. مهم ترین ارز برای هولد بیت کوین است که در مدت زمانی 2 سال سود بالای 300 درصد داشته است؛ البته این میزان سود میتواند بسیار بیشتر شود اگر به جای تک ارز، یک سبد هولد بلند مدت تشکیل دهید.

مفهوم long, short

Long  and short ، از اصطلاحاتی است که شاید در مقالات ارزهای دیجیتال یا در صرافی ها ببینید. عبارت لانگ کردن و شورت کردن در بازار های مالی که به صورت دو طرفه هستند مورد استفاده قرار میگیرند. عبارت لانگ = ابتدا انجام خرید؛ شورت= ابتدا انجام فروش است. به طور دقیق تر در یک معامله لانگ تریدر دارایی را خرید میکند که میخواهد در آینده با قیمت بالاتر بفروشد. در ترید لانگ شما انتظار دارید که در آینده بازار رشد قیمت داشته باشد، اما زمانی که شما میخواهید از ترید شورت استفاده کنید در واقع دارید سهام خود را در کوتاه مدت به فروش میرسانید به دلیل اینکه حدس شما قیمت پایین تر آن در آینده است.

معاملات شورت و لانگ به چه معناست؟

شما در این حالت دارایی خود را می فروشید و میتوانید بعد از کاهش قیمت خرید مجدد بزنید. شما می‌توانید یک ارز دیجیتال را به صورت پوزیشن لانگ یا شورت معامله کنید. از این پوزیشن‌ها در صرافی‌هایی که مناسب انواع ترید (مارجین تریدینگ، فیوچرز و پرپچوال) هستند، استفاده میشود.

مزایا و سودهی هولد چگونه است؟

از مزایای دیگر  هولد میتوان به موارد زیر اشاره کرد

 • استرس خیلی کمتر نسبت به ترید
 • سود دهی مناسب
 • نیاز به آموزش خاصی های پیچیده نیست
 • زمان کمی نیاز دارد و میتوان در کنار شغل اصلی استفاده کرد.

برای مثال میتوانیم به آلت کوین هایی مثل BNB اشاره کنیم. اکثر آلت کوین ها در اول قیمت کمی داشتند اما توجهی به آنها نمی شد. ارز bnb یا همان بایننس کوین در کمتر از 4 سال حدود 3500 برابر شده است. یعنی ۱میلیون bnbکمتر از ۴سال به ۳میلیارد و ۵۰۰ میلیون رسیده است. در جدول زیر تغییر قیمت ارزهای مشهور بازار ارز دیجیتال در تاریخ نگارش مقاله یعنی آذر 1400 قرار داده شده است.

نام قیمت اولیه قیمت فعلی
bnb ۱۰ سنت  520 دلار
etrium ۲دلار 4 هزار دلار
bitcoin ۱دلار 47 هزار دلار

مولف/ تصویر

About the author : zahra

ارسال دیدگاه

 1. عبدالرضا رضایی 16 نوامبر 2021 در 10:47 ب.ظ - پاسخ

  باسلام ارزی که خرید میکنم بجز اینکه کیف پول مطمن داشته باشم برای هولد کردن چه کاری نیاز است انجام دهم ممنون اگر راهنمایی بکنید دوست دارم بیست ارز خوب به مدت دوسال هولد کنم

  • zahrash 26 نوامبر 2021 در 6:07 ب.ظ - پاسخ

   سلام ممنون از بازخورد شما. رمز کیف پول رو در جای امن نگه داری کنید. سعی کنید روی گوشی یا سیستمی که دارید با اون کار میکنید فقط و فقط از فیلترشکن آی پی ثابت استقاده کنید.برای اینکه ریسک کمتر و سود بیشتری هم بگیرید به شما سبد هولد رو پیشنهاد میکنم. در این مورد میتونید با پشتیبان تلگرام در ارتباط باشید یا آیدی خودتون رو در یک کامنت ارسال کنید همکاران به شما اطلاعات لازم رو میدن.