کیف پول بیت کوین

معرفی ارائه کننده : zahra

1304, 2022

بیت تورنت چیست

ارز دیجیتال بیت تورنت چیست و چه آینده ای دارد؟ دیگر همه ما با شبکه تورنت آشنایی داریم. این سرویس اشتراک و رمز گذاری فایل اهمیت فوق العاده ای دارد. [...]

کیف پول بیت کوین چیست؟

برای نگهداری و ذخیره و انتقال ارزهای دیجیتال از کیف پول مخصوص برای ارز دیجیتال استفاده می شود. در این کیف پول های دیجیتال شماره کارت های اعتباری شما ذخیره می شود و کیف پول برای تراکنش های مالی به سرور بانک مورد نظر متصل می شود. در این مقاله به بررسی بهترین کیف پول ارز دیجیتال برای ایرانی ها و بررسی کیف پول بیت کوین برای ایفون و کیف پول بیت کوین فیزیکی می پردازیم و پاسخ سوالاتی نظیر چگونه یک کیف پول بیت کوین بسازیم و چگونه با کیف پول بیت کوین بخریم؟ بررسی می شود. در این کیف پول ها برای ارز دیجیتال هیچ گونه پولی ذخیره نمی شود و تنها چند داده ی خاص در داخل آن قرار می گیرد. به این صورت که یک داده ی اصلی با کلید خصوصی و تعدادی هم کلید عمومی که همان آدرس و فهرستی از انجام تراکنش های داده ی خصوصی شما است در کیف پول شما ذخیره می شود.

کیف پول بیت کوین چیست

در  همین راستا ذکر این موضوع از قاعده مستثنی نمی باشد که  به هر علتی در صورت خراب شدن سروری که اطلاعات شما در آن قرار دارد مانند کامپیوتر و یا گوشی، و یا خارج شدن آن از دسترس منجر به از دست رفتن تمامی دارایی های دیجیتالی شما می شود. برای همین علت بایستی از اطلاعات کیف پول دیجیتالی خود یک یا چندین پشتیبان ذخیره کنید. ولی در کیف پول بیت کوین فیزیکی این مشکل وجود ندارد. مورد دیگری که در این راستا وجود دارد این است که مهمترین اطلاعات یک کیف پول همان کلید خصوصی آن است. زمانی که کلید خصوصی را فراموش کرده و یا گم کنید همه ی ارزهای دیجیتال موجود در آن را از دست خواهید داد. در همین راستا باید سعی در انتخاب  امن ترین کیف پول بیت کوین برای ایران را داشته باشید.

امن ترین کیف پولی که اکثر کاربران آن را انتخاب می کنند کیف پول مخصوص برای بیت کوین می باشد. یکی از دغدغه های اصلی کاربران به علت برگشت ناپذیر بودن بیت کوین هایی که دزدیده می شود و تراکنش های ناشناس آن، امنیت کیف پول است. یکی از امن ترین کیف پول بیت کوین برای ایران، کیف پول های سخت افزاری و کیف پول های کاغذی است. چون نگهداری از آن ها به دلیل این که به صورت فیزیکی در اختیار کاربر قرار دارد بسیار ساده و راحت است و می توان با اعتماد بیشتر از کیف پول بیت کوین فیزیکی مراقبت کرد همین موضوع موجب شده است تا جزء یکی از بهترین کیف پول های بیت کوین برای ایرانی ها به حساب می آید. البته کیف پول بیت کوین برای آیفون نیز موجود می باشد که کاربران می توانند برای گوشی خود دانلود کرده و نصب کنند.

  • کلید خصوصی: رشته ای 64 حرفی می باشد که متشکل از اعداد و حروف می باشد. همانگونه که از نام این کلید مشخص است نباید به هیچ عنوان در اختیار فرد دیگری قرار گرفته شود. مخفی نگه داشتن این کلید بسیار حائز اهمیت است چرا که تمامی تراکنش ها با استفاده از این کلید امضا می شوند. در صورتی که فرد دیگری کلید خصوصی شما را داشته باشد با وجود دارا بودن به امن ترین کیف پول بیت کوین باز هم به راحتی می تواند تمامی دارایی شما را انتقال بدهد.
  • کلید عمومی: رشته ی 34 کاراکتری می باشد که از عدد ها و حروف انگلیسی تشکیل شده است و تمامی کاربران فعال در شبکه ی بیت کوین می توانند این کلیدها را ببینند و حتی برای انتقال پول می توانند این کلید شما را داشته باشند. در اصل آدرس کیف پول دیجیتال شما کلیدهای عمومی هستند.

بهترین کیف پول بیت کوین:

در مقایسه با سایر ارزهای دیجیتال، بیت کوین به دلیل محبوبیتی که در دنیای ارز دیجیتال دارد از کیف پول های بیشتری برخوردار است. به این صورت که تیم ها و شرکت های زیادی اقدام به طراحی و ایجاد کیف پول بیت کوین می کنند. کیف پول های بیت کوین در دو نوع نرم افزاری و سخت افزاری می باشد. نحوه ی استفاده از انواع کیف پول های بیت کوین کاملا سلیقه ای بوده و هر شخص با توجه به شرایط خود یکی از این کیف ها را بهتر از دیگری می داند. به عنوان نمونه شخصی که رایانه ی شخصی ندارد بیشتر از کیف پول های موبایل و کیف پول بیت کوین برای آیفون استفاده می کند، همچنین فردی که از امنیت موبایل خود شک دارد کیف پول های سخت افزاری را انتخاب می کند. کیف پول بیت کوین فیزیکی نیز بهترین گزینه برای این اشخاص می باشد.

کیف بیت کوین با کارمزد کم:

سوالی که توسط کاربران زیاد پرسیده می شود این است که آیا کیف پول ها از لحاظ کارمزد با همدیگر متفاوت هستند؟ یا کدام کیف پول دارای کارمزد کمتری می باشد؟ در پاسخ به این سوال ها باید گفت که کارمزد تعیین شدن جهت تراکنش ها در کیف پول ارزهای دیجیتالی، برای کارمزد شبکه ی آن در نظر گرفته می شود و هیچ گونه کارمزدی از آن به کیف پول واریز نمی شود. به دلیل این که در اکسپلورر بلاک چین ها همه ی تراکنش ها قابل مشاهده هستند یک کیف پول نمی تواند برای خود کارمزدی را بردارد. البته این امکان نیز وجود دارد که خود کاربر در کیف پول ها اقدام به کم و یا زیاد کردن کارمزد پرداختی آن نماید. نکته ی مهمی هم در مورد کارمزد کیف پول وجود دارد آن هم این موضوع است که اکثر صرافی ها و پلتفرم های معاملاتی از کاربران خود کارمزدی برای واریز و برداشت دریافت  می کنند. به دلیل این که درآمد اصلی تمامی کیف پول ها از راه اکسچنج داخلی موجود در کیف پول است در این راستا باید کاربر سعی در انتخاب کیف پول با کارمزد کم کند. برای انتخاب بهترین کیف پول بیت کوین برای ایرانی ها باید تمامی این موارد مورد بررسی قرار گرفته شود.

قبل از پاسخ دادن به سوالاتی مانند چگونه یک کیف پول بیت کوین بسازیم و یا چگونه با کیف پول بیت کوین بخریم؟ باید بگوییم که انتخاب بدون بررسی و تصادفی کیف پول  یک کار کاملا اشتباهی می باشد، چرا که انتخاب یک کیف پول غلط و نامناسب می تواند موجب از دست دادن تمامی دارایی ارزهای دیجیتال موجود در کیف پول شما شود. این اشتباهات به هیچ عنوان قابل بازگشت نیستند.  همین موضوع موجب می شود تا کاربران حساسیت زیادی را بر روی امن ترین کیف پول بیت کوین داشته باشد.

About the author : zahra

ارسال دیدگاه